Piłkarki z „dwójki” mistrzyniami gm. Warki.

1429

18 września na wareckim orliku tuż po godzinie 9:00 zabrzmiał pierwszy gwizdek Turnieju Szóstek Piłkarskich – Dziewcząt. Na boisko wybiegły zawodniczki ze szkół podstawowych, które tego dnia walczyły o tytuł mistrzyń gminy Warki i o awans do rozgrywek na szczeblu powiatowy.

W tegorocznej edycji turnieju rywalizowano w dwóch kategoriach wiekowych.
W pierwszej kategorii – roczniki 2003-2004-2005 – wystartowały drużyny z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Warce, Szkoły Podstawowej nr 1 w Warce, Publicznej Szkoły Podstawowej we Wrociszewie. W młodszej kategorii wiekowej – roczniki 2006-2007-2008 zagrały reprezentacje z SP nr 1 w Warce, PSP nr 2 w Warce i PSP we Wrociszewie.

W obu kategoriach zawody rozgrywano systemem „każdy z każdym” a mecze trwały 2 x 10 minut.

W grupie starszej rozpoczęto turniej od pojedynków dwóch wareckich podstawówek. Początek spotkania był bardzo wyrównany i dziewczyny grały mocno asekuracyjnie. Rozgrywały akcje głownie w środku pola nie oddając strzałów na bramkę. Dopiero z minuty na minutę nabierały pewności siebie i mecz stał się bardziej widowiskowy. W końcu w jednej akcji PSP 2 wyszła na jednobramkowe prowadzenie. Bramka dodała skrzydeł drużynie. Po zmianie stron warecka dwójka mocno zaatakowała. Częściej dziewczyny oddawały strzały na bramkę co szybko poskutkowało kolejnymi bramkami. Mecz otwarcia zakończył się wynikiem 3:0 dla PSP nr 2 w Warce.

W drugim spotkaniu tej grupy grała drużyna z Wrociszewa z PSP nr 2 w Warce. Choć drużynie z Wrociszewa nie brakowało woli walki i zaangażowania musiały uznać wyższość wareckiego zespołu, który tego dnia był w dobrej dyspozycji. Dziewczyny grały zespołowo, co dało im wysokie prowadzenie 10:0. Zwyciężając mecz drużyna PSP 2 Warka wywalczyła I miejsce w turnieju.

W ostatnim spotkaniu tej grupy, który stał się meczem o 2 miejsce dziewczęta z wareckiej jedynki grały z Wrociszewem. Tym razem początek spotkania był ciekawy i wyrównany. Obie drużyny miały szanse na gola. W końcu jedynka umieściła futbolówkę w bramce i po chwili podniosła wynik do 2:0. Dziewczyny z Wrociszew nie pozostały dłużne i w końcu zdobyły upragnionego gola. Było 2:1. W kolejnych akcjach dominowały warczanki które podniosły wynik jeszcze o 3 bramki, zwyciężając całe spotkani 5:1. Tym samy warecka jedynka zajęła II miejsce a Wrociszew III.

W grupie młodszej wiele emocji przyniósł pierwszy mecz pomiędzy SP nr 1 w Warce i PSP nr 2 w Warce. Początek spotkania należał do dziewczyn z jedynki, które spokojnie rozgrywały piłkę i w końcu objęły jednobramkowe prowadzenie. Na bramkę na remis kibice musieli poczekać do końcowych minut pierwszej połowy. Spotkanie rozpoczęło się na nowo. W drugiej połowie obie drużyny stwarzały ciekawe akcje ale konsekwentne ataki prawą stroną boiska w końcu przyniosły dwójce bramkę na zwycięstwo. Warecka dwójka wygrała z jedynką 2:1.

W drugim meczu rywalizowały dziewczynki z Wrociszewa z zawodniczkami z PSP nr 2. Tym razem bez problemów warecka drużyna ograła rówieśniczki z Wrociszewa, zwyciężając spotkanie 7:0. PSP nr 2 w Warce wywalczyła tym sposobem I miejsce w Turnieju grupy młodszej. W ostatnim spotkaniu zmierzyły się zawodniczki z Warki (jedynki) i Wrociszewa. Tym razem na boisku dominowały zawodniczki z wareckiej Jedynki. Drużyna wyszła szybko na prowadzenie i kontrolowała przebieg gry. Za wolę walki należy jednak pochwalić drużynę z Wrociszewa która była najmłodszą w całym turnieju. Dziewczyny mają dużo sportowego potencjału i wierzymy ze już niebawem przełoży się on na wyniki. Choć mecz był trudny dziewczynki z Wrociszewa pokusiły się o honorową bramkę która dała im wiele radości. Ostatecznie PSP nr 1 Warka zwyciężyła 4:1. I zajęła II miejsce w Turnieju. Zespół z Wrociszewa uplasował się na III lokacie.

Oto klasyfikacja końcowa turnieju:

kat. roczniki 2003-2004-2005
I miejsce – PSP nr 2 w Warce
II miejsce – SP nr 1 w Warce
III miejsce – PSP we Wrociszewie

kat. roczniki 2006-2007-2008

Na zakończenie Turnieju Szóstek Piłkarskich Dziewcząt odbyła się uroczysta dekoracja drużyn biorących udział w turnieju. Dyrektor CeSiR Warka Marian Górski wręczył zespołom puchary i medale i pamiątkowe dyplomy.

Gratulujemy wszystkim młodym piłkarkom zaangażowania i sportowych wyników. Zwyciężczyniom życzymy powodzenia w kolejnych etapach rywalizacji.

Organizatorem zawodów w gminie Warka było Centrum Sportu i Rekreacji w Warce we współpracy z PSP nr 2 w Warce.