Pułaski Warka rozpoczął ligowe zmagania

1319

Do rozgrywek ligowych po wakacyjnej przerwie powrócili młodzi koszykarze KS PUŁASKI Warka. W pierwszym ligowym spotkaniu chłopcy ulegli na wyjeździe PIVOT PISATÓW.

W bieżącym sezonie KS PUŁSKI Warka bierze udział w rozgrywkach U12 WOZKOSZ, w których rywalizuje aż 19 zespołów. Pierwszy etap rozgrywek to eliminacje, podczas których zespoły w  grupach 3-4 drużynowych rozgrywają systemem „każdy z każdym” mecz i rewanż. Następnie w drugim etapie drużyny grają o miejsca 1-6, 7-12 lub 13-19 w zależności od wyników z pierwszego etanu rozgrywek.

Zespół KS Pułaski Warka trafił do  grypy B, w której w pierwszym etapie będzie rywalizowała z dwoma mocnymi zespołami MKS Piotrówką Radom i MUKS Pivot Piastów.

16 listopada młodzi wareccy koszykarze podczas swojego pierwszego meczu w sezonie 2019/2020 zmierzyli się na wyjeździe z PIVOT PIASTÓW. Mecz nie należał do najłatwiejszych. Zeszłoroczny vice mistrz ligi wysoko postawili poprzeczkę wareckiej drużynie i już od pierwszych minut wyszedł na prowadzenie, kontrolując przebieg dalszej gry. O nawiązanie wyrównanej walki było ciężko. Ostatecznie gospodarze wygrali spotkanie 116:28.

W kolejnym meczu Pułaski Warka zmierzy się 24 listopada z MKS Piotrówka Radom. Tym razem spotkanie odbędzie się niedzielę w hali CeSiR Warka. Serdecznie zapraszamy wszystkich na godzinę 12:00 do kibicowania wareckim koszykarzom.

Dzieci z roczników 2008-2009-2010 -2011 zainteresowane grą w koszykówkę zapraszamy na trening, które odbywają się w Centrum Sportu i Rekreacji w Warce w poniedziałki i środy o godzinie 17:00.