Sportowe ferie dookoła świata

1334

W dniach 29.01, 30.01, 7.02 oraz 8.02 w Wareckim Centrum Sportu i Rekreacji na hali odbyły się zajęcia w ramach programu Ferie w mieście.

29 stycznia Uczestnicy zapoznali się z  grami i zabawami sportowymi z czterech stron świata

Po rozgrzewce podzielili się na grupy i zaczęli konkurencje sportowe: rzut woreczkiem do okręgu, skok w dal ze stojącej pozycji, wyścigi – to zabawy w które bawią się dzieci na każdym kontynencie – zwycięskie drużyny w każdej konkurencji nagradzane były słodyczami. Następnie dzieci  grały w piłkę nożną,która narodziła się w XIX w. na Wyspach Brytyjskich, inni zapaleńcy amerykańskiej koszykówki kozłowali i trafiali celnie do wyznaczonych koszy; grupa dziewczynek i młodszych zagrała w ringo, grę która powstałą w Polsce.

30 stycznia  odbyły Halowe Mistrzostwa Lekkoatletyczne: bieg na 30 metrów, bieg przez płotki na 30 metrów, skok w dal z pozycji stojącej, rzut worteksem oraz bieg na 200 metrów. Zwycięzcy zawodów:

dziewczynki powyżej lat 10 – Ania Wroniewicz

Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe medale a zwycięzcy  w nagrodę  bidony.

7 lutego- Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej  udziałem dzieci starszych oraz młodszych. W każdej kategorii wiekowej do rywalizacji przystąpiły trzy drużyny, które dostały nazwy państw. W ten sposób w kategorii młodszych dzieci mieliśmy: Niemcy, Chorwację oraz Rosję. Starsze dzieci zaś nazwały się: Hiszpanią, Portugalią i Maltą. Mecze rozgrywano w grupach, na zasadzie mecz – rewanż. Każde spotkanie trwało 7 minut.

W kategorii dzieci młodszych zwyciężyła Chorwacja, w czterech meczach zdobywając 10 punktów oraz 10 bramek. Najlepszym strzelcem został zawodnik zwycięzców Wiktor Sowa . Bramkarzem turnieju zaś wybrano bramkarza drużyny Niemiec, Pawła Zapaśnika, który swoimi interwencjami walnie przyczynił się do zajęcia drugiego miejsca przez jego zespół.

W kategorii dzieci starszych najlepszą drużyną została Hiszpania, która także zdobyła 10 punktów oraz zdobyła 7 bramek. Królem strzelców został zawodnik mistrzów, Wojciech Wroniewicz, który zdobył 5 goli. Miano najlepszego golkipera turnieju zyskał Franek Ochwat z drużyny Malty.

Wszyscy wyróżnieni otrzymali medale oraz nagrody w postaci słodyczy oraz skarpetek. W całym turnieju uczestniczyło 31 dzieci. Na koniec zostało zrobione wspólne zdjęcie wszystkich uczestników turnieju.

Składy:

1. Chorwacja: Wiktor Sowa, Wiktor Nowakowski, Kuba Stawiarski, Weronika Kozłowska, Michał Regulski
  1. Niemcy: Dawid Korcz, Natalia Stronikowska, Paweł Zapaśnik, Błażej Szlasa, Kamil Stronikowski
  1. Rosja: Małgosia Socha, Gabryś Jedliński, Weronika Zalewska, Mikołaj Bednarczyk, Dawid Potrzebowski

Kategoria dzieci starsze:

1. Hiszpania 10 7:3
  2. Malta 5 5:5
  3. Portugalia 1 0:4

Składy:

1. Hiszpania: Wojciech Wroniewicz, Ania Wroniewicz, Dawid Danik, Oskar Siuda, Natalia Szeląg
  1. Malta: Jakub Rogoziński, Franek Ochwat, Kacper Rogoziński, Igor Korcz, Patryk Zalewski
  1. Portugalia: Kacper Cieślak, Dawid Strzelczyk, Igor Kantorowicz, Gabrysia Strachota, Jan Kozłowski, Krystian Cieciora

9 lutego- Turniej Czterech Skoczni . Po wejściu na halę CeSiR uwagę przykuwał ogromny czerwony materac, na którym rozgrywane były skoki w zwyż. Na początek uczestnicy uczestniczyli w rozgrzewce oraz ćwiczeniach związanych z dyscypliną. Na koniec odbył się konkurs, w którym uczestnicy zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe. W pierwszej, gdzie rywalizowały ze sobą młodsze dzieci wygrał Patryk Zalewski, który skoczył na wysokość 95 cm. Drugie miejsce zajęła Natalia Stronikowska, trzecie zaś Wiktoria Bożok.

W kategorii dzieci starszych wygraną skokiem na wysokość 115 cm zapewnił sobie Bartosz Cieciora. Na drugim stopniu podium stanęła Ania Wroniewicz, na trzecim zaś Gabrysia Strachota.

W nagrodę dzieci zostały nagrodzone sportowymi gadżetami  oraz słodyczami.