Wareckie siatkarki ruszyły do boju!

745

21 września w hali sportowej Centrum Sportu i Rekreacji w Warce odbył się I Towarzyski Turniej Siatkówki o Puchar Dyrektora CeSiR. Uczestniczyły w nim żeńskie zespoły siatkówki, a wśród nich dwie wareckie drużyny, które po raz pierwszy oficjalnie sprawdziły swoją formę na boisku.

W turnieju rozgrywanym w wareckiej hali wzięły udział 4 drużyny: WTS Warka I, WTS Warka II, KKS Kozienice i MUKS Wojskowe Warszawa. Towarzyski turniej był doskonałą okazją na sprawdzenie formy przed zbliżającymi się rozgrywkami ligowymi.

W pierwszym spotkaniu turnieju „bratobójczy pojedynek” stoczyły dwie wareckie ekipy. Do rywalizacji Wareckie Towarzystwo Siatkówki wystawiło dwa zespoły, tak aby każda zawodniczka miała szanse gry i zdobywania doświadczenia. I tak podczas pierwszej potyczki WTS I Warka zanotował pewne zwycięstwo 2:0 nad młodszymi koleżankami z zespołu. W tym samym czasie na boisku obok rozgrywany był mecz miedzy KKS Warszawa, a MUKS Wojskowe Warszawa. Wojskowe ograły rywalki 2:0.

W następnej kolejce turnieju zmierzyły się WTS I Warka z KKS Kozienice i WTS II Warka z Wojskowymi Warszawa. O ile Wojskowe pewnie ograły WTS II Warka 2:0, to na drugim boisku toczył się ciekawy pojedynek. W szczególności w pierwszym secie, kiedy to oba zespoły grały punkt za punkt. Dopiero w końcówce seta dobra postawa pozwoliła Warce na wygraną 25:22. W drugim secie warecki zespół rozpoczął od wyśmienitej serii i szybko objął wysokie prowadzenie, które utrzymał do końca spotkania. Mecz zakończył się zwycięstwem Warki 2:0.

Finałową rozgrywkę rozpoczęły WTS II Warka i KKS Kozienice. Zespoły rywalizowały o 3 miejsce w tabeli. Tym razem odrobine skuteczniejsze okazały się dziewczyny z Kozienic, które wygrały z warecką ekipą.  Podczas drugiego decydującego pojedynku Wojskowe Warszawa rywalizowały z WTS I Warka. Tym razem zespół gości wysoko postawił poprzeczkę wareckiej ekipie. Pierwszego seta gospodynie niestety przegrały 15:25. W drugim lepiej weszły w grę, stwarzały groźne akcje i utrzymywały 4-2 pkt. straty od przeciwniczek. Niestety w ostatnich zagraniach zimną krew zachowały bardziej doświadczone rywalki, które ostatecznie zwyciężyły seta i całe spotkanie. Tym samym I miejsce zajęły MUKS Wojskowe Warszawa, II miejsce – WTS I Warka, III miejsce – KKS Kozienice, a IV WTS Warka II. Dekoracji zespołów dokonał Dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Warce Marin Górski.

Podczas pierwszego swojego sprawdzianu wareckie siatkarki zanotowały II i IV miejsce w rywalizacji. Turniej należy jednak zaliczyć do udanych. Wszystkie zawodniczki z wareckiego zespołu dostały szansę gry i zdobyły cenne doświadczenie, a to najważniejsze na tym etapie. Teraz czas wyciągnąć wnioski i poprawić grę w tych obszarach gdzie nie wszystko jeszcze funkcjonuje. A już w najbliższy weekend 29 września WTS Warka uda się do Mrozów na kolejny turniej. Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki!