WTS Klondaik Warka zagra o III miejsce w lidze

619

Trwają decydujące mecze w rozgrywkach IV ligi siatkówki mężczyzn. Po dobrych ćwierćfinałowych meczach i dwóch zwycięstwach z MMUKS Mińsk Mazowiecki w półfinałach WTS Klondaik Warka musiał uznać wyższość zespołu z UKS Herkules Sulejówek. Rywalizacja zakończyła się wynikiem 0:2 dla rywali i tym samym warczanie powalczą o III miejsce w rozgrywkach.

Drugi mecz półfinałowy odbył się 23 marca w hali CeSiR. Niestety spotkanie nie ułożyło się po myśli wareckiego zespołu, pomimo przewagi boiska i dopingu wareckich kibiców. Po raz kolejny lepiej zaczęli goście którzy zwyciężyli set 25:18. W drugim secie tym razem boisko zdominowali wareccy gracze którzy zwyciężyli 25:15. Gdy wydawało się że zespół wrócił na dobre tory i w trzeciej odsłonie meczu prowadził już 10 punktami, przyszedł kryzys. Przeciwnik odrabiał straty i szala zwycięstwa przechylała się na jego stronę. WTS nie znalazł sposobu na powrót do gry i Sulejówek zwyciężył 25:22. Czwarty set spotkania był decydujący. Pomimo wyrównanej gry i zaangażowania nie udało się warczanom wyjść z tej potyczki zwycięską ręka. UKS Herkules Sulejówek wygrał set 25:23 i to on wynikiem 3:1 wygrał spotkanie, notując tym samym drugie półfinałowe zwycięstwo. Niewiele zabrakło… Tym samym zespół gości awansował do finału, a WTS Klondik Warka będzie musiał pocieszyć się  meczem o III miejsce. Rywalem wareckiego zespołu będzie KS Halinów. Pierwszy spotkanie odbędzie się 31 marca o godz. 18:00 w hali CeSiR. Rewanż 7 kwietnia w Halinowie. Serdecznie zapraszamy !

PÓŁFINAŁ:
mecz nr 1:
Sulejówek – 17.03.2019
UKS Herkules Sulejówek – WTS Klondaik Warka 3:2 (25:23, 25:21, 24:26, 23:25, 18:16)