Aktywny Dzień Dziecka !

2691

Zbliża się święto na które dzieci czekają cały rok z utęsknieniem – Dzień Dziecka. W niedzielę 2 czerwca na wareckim rynku na wszystkie dzieci czekać będzie mnóstwo atrakcji. W tym roku organizatorzy postawili na aktywność, zdrowie i sport dlatego też wiele zaplanowanych zabaw będzie związanych z tymi tematami.

W godzinach 12:00-18:00 warecki rynek zamieni się w sportową arenę. W tym roku chcemy zaprosić naszych najmłodszych do przejścia przez „Tor sprawnościowy”, który przygotują wareckie kluby sportowe i kluby fitness.  Na każdym ze stanowisk dzieci będą mogły podjąć różne proste wyzwania, zagrać w kultowe gry podwórkowe i zdobyć specjalną naklejkę. Za przejście całego „Toru” na aktywnych czekać będą drobne nagrody – skakanki i piłeczki „zośki”. Obie nagrody będzie można wykorzystać podczas Dnia Dziecka ponieważ o godz. 15:00 organizatorzy planują bicie rekordu Warki w ilości osób skaczących na skakankach a piłeczki „zośki” przydadzą się do wspólnej zabawy z Mistrzem Świata w Footbagu, który oprócz pokazów na scenie będzie prowadził warsztaty i grę w „cztery kwadraty”.

Oczywiście wśród atrakcji nie mogłoby zabraknąć darmowych dmuchańców. W tym roku aż 4 urządzenia będą do dyspozycji dzieci – będą dwie zjeżdżalnie (gigant i mniejsza) oraz dwa place zabawa, w tym jeden długi na prawie 26 metrów! Na scenie zaprezentują się przedszkolaki oraz uczniowie z placówek oświatowych z gminy Warka, w ramach IV Przeglądu Twórczości Szkolnej, swój pokaz będzie też miała Szkoła Tańca Emotion.

Ponadto wśród atrakcji na dzieci czekać będą: animacje, fotobudka, wata cukrowa, pokazy wozów strażackich i samochodu policyjnego i wiele innych!

Nie może Was tam zabraknąć, w końcu w tym dniu to Wy rządzicie światem!

Szczegółowy harmonogram:

12:00 – Rozpoczęcie Aktywnego Dnia Dziecka
12:00-15:00 – Zdobywanie Toru Sprawnościowego (Cykl warsztatów i zabaw z nagrodami)
12:10 – Kubusiowe Przedszkole
12:30 – Uroczyste otwarcie i przekazanie dzieciom przez Burmistrza Warki klucza do miasta
12:45 – Grupa Taneczna “Emotion” CeSiR
12:55 – Przedszkole Samorządowe Bajkowy Statek
13:25 – Mistrz Świata w Footbagu
13.35 – PSP nr 2 w Warce
14:10 – Grupa Taneczna “Emotion” CeSiR
14:20 – PSP w Konarach
14:45 – Mistrz Świata w Footbagu
15:00 – Bicie Rekordu Warki w skokach na skakance
15:20 – SP nr 1 w Warce
15:45 – Mistrz Świata w Footbagu
15:55 – PSP w Michałowie
16:15 – ZS-P  w Nowej Wsi
16:40 – Pokaz samoobrony
17:00 – PSP we Wrociszewie
17:25 – PSP w Ostrołęce
18:00 – Zakończenie Aktywnego Dnia Dziecka

W imieniu wszystkich organizatorów i partnerów Aktywnego Dnia Dziecka, już dzisiaj zapraszamy do wzięcia udziału we wspólnej aktywnej i edukacyjnej zabawie.