Alternatywne Lekcje WF z Moniką Pyrek !

1324

29 maja w hali sportowej CeSiR Warka gościliśmy Monikę Pyrek z programem Kinder + Sport Alternatywna Lekcja Wf. Uczniowie wareckich podstawówek uczestniczyli w interaktywnych konkurencjach na symulatorach sportowych i czerpali radość z ruchu! Działo się !

Celem imprezy było promowanie prozdrowotnych, społecznych, edukacyjnych i wychowawczych wartości sportu, podniesienie świadomości uczestników dotyczącej związku pomiędzy aktywnym trybem życia, zachowaniem zdrowia i sprawności fizycznej, a także odwrócenie panującej wśród uczniów tendencji do biernego uczestnictwa w sporcie i zachęcenie do ruchu!

Uczestnikami zajęć byli uczniowie wybranych klas 5-7 ze szkół: SP 1 Warka, PSP 2 Warka, PSP Wrociszew, PSP Konary, PSP Ostrołęka, ZSP Nowa Wieś. W aktywnych zabawach wzięło udział około 300 osób.

Podczas całego dnia odbyły się 3 lekcje: o godzinie 8:00, 10:00 i 12:00. Ze względów bezpieczeństwa klasy zostały podzielone na grupy by w każdej lekcji uczestniczyło po około 100 uczniów. Przed rozpoczęciem zabawy każdy uczestnik programu otrzymał pakiet sportowy, w który skład wchodziła pamiątkowa koszulka sportowa, plecak i woda.

Każda lekcja rozpoczynała się od przywitania z Moniką Pyrek. Następnie obywała się krótka pogawędka na temat znaczenia sportu dla życia, zdrowia i samorozwóju. Następnie rozpoczynała się rozgrzewka z naszą mistrzynią. Kolejnym etapem zabawy były ćwiczenia fizyczne z wykorzystaniem symulatorów sportowych. Do dyspozycji młodych sportowców zostało udostępnionych 10 stanowisk interaktywnych:
– bieg sprinterski na 20 metrów z elektronicznym pomiarem czasu
– przeciąganie liny
– koszykówka z wykorzystaniem interaktywnego systemu wspomagającego trening rzutowy
– wspinaczka
– kolarstwo VR – rower stacjonarny zintegrowany z systemem Wirtualnej Rzeczywistości
– stanowisko VR z treningiem bramkarskim
– tor sprawnościowy z wykorzystaniem elektronicznego refleksomierza
– rzut piłką ręczną na bramkę z elektronicznym pomiarem siły rzutu
– piłka nożna z systemem mierzącym siłę strzału i wspomagającym celność wskazanie właściwego toru lotu piłki
– elektroniczny pomiar możliwości: czasu reakcji, zerowanie, skok dosiężny, koloroskop, tapping

Wykorzystanie symulatorów sportowych przez uczestników projektu pozwoliło na zasmakowanie emocji towarzyszącym sportowcom uczestniczącym w Mistrzostwach i Igrzyskach Olimpijskich oraz porównania osiągniętych wyników z wynikami koleżanek i kolegów. Każde dziecko przed rozpoczęciem zabawy otrzymało tabelę swoich rezultatów by zaznaczać w nich osiągnięte wyniki na sportowym torze.

Podczas trwania imprezy uczestnicy mieli możliwość rozmowy i zrobienia wspólnego zdjęcia z Moniką Pyrek. Nasza Mistrzyni to bardzo sympatyczna osoba, włączała się w zmagania sportowe, pomagała przy konkurencjach, wspierała uczestników w podejmowanych wyzwaniach i rozdawała wszystkim chętnym autografy. Na pewno spotkanie z Monika Pyrek zapadnie w pamięci wszystkim uczestnikom zajęć.

Podczas rywalizacji swoją obecnością zaszycia nas również pani vice burmistrz Teresa Knyzio  i Dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Warce Marian Górski. Wspólnie z mistrzynią przywitali grupę młodych miłośników sportu i zachęcali do aktywnego spędzania czasu wolnego i uprawiania sportu nie tylko w tym wyjątkowym dniu.

Grupy, które przyjęły zaproszenie na tą niezwykła lekcje WF nie tylko spędziły aktywnie czas, ale poszerzyły swoją wiedze z zakresu prozdrowotnych wartości aktywności fizycznej i  dowiedziały się jak technologia łączy się ze sportem!  Mamy nadzieję ze to nie ostatnia przygoda z Alternatywnymi lekcjami WF w Warce.