Charytatywny Turniej o Puchar Dyrektora CeSiR

1191

20 lutego 2022 r. w hali sportowej CeSiR odbył się Turniej Piłki Nożnej, w trakcie którego drużyny z roczników 2012 rywalizowały o Puchar Dyrektora CeSiR Warka. Podczas turnieju walczyliśmy także o powrót do zdrowia po ciężkiej chorobie nowotworowej Anielki!

Anielka ma 5 lat i mieszka w Warce. W maju 2021 roku wykryto u niej złośliwego guza mózgu Glioblastoma 4 stopnia. Dziewczynka przeszła dwie ciężkie operacje w UCK WUM w Warszawie, guz został usunięty lecz choroba i proces leczenia mocno wpłynął na zdrowie i ogólne funkcjonowanie dziecka. Obecnie Anielka jest po chemioterapii oraz radiochemioterapii, a z powikłań neurologicznych pozostał niedowład lewostronny, do którego leczenia potrzebna jest długa, ciężka i kosztowna rehabilitacja. Aby pomóc w powrocie do zdrowia Klub Sportowy Warka i CeSiR zorganizował turniej, podczas którego zbierano środki na koszty leczenia Anielki .

W części sportowej wzięło udział 10 zespołów: KS Warka I, KS Warka II, Sparta Jazgarzew, FC Mundialito, Viktoria Sulejówek, GKS Chynów, Akademia Sportu Milan Sport, Jeziorka Prażmów, Centrum Radom.

W pierwszej fazie rozgrywek drużyny podzielono na dwie grupy A i B, gdzie rozegrały mecze systemem „każdy z każdym”. W grze zasadniczej grupę A wygrali zawodnicy Milan Sport, drugie miejsce zajęła KS Warka czerwoni. W grupie B pierwsze miejsce zajęła drużyna Sparty Jazgarzew, drugie FC Mundialito.  Zespoły z miejsc w grupach 3-5 zagrały miedzy sobą mecze o miejsca, zaś drużyny, które awansowały do rozgrywek pucharowych rywalizowały na krzyż w grupach 1-2 i 2-1.

W pierwszym meczu półfinałowym na przeciw siebie stanęli  KS Warka  i Sparta Jazgarzew. Mecz był bardzo zacięty, ale o dwie bramki lepsi okazali się zawodnicy z Jazgarzewa, którzy wygrali 0 – 2. W drugim wyrównanym półfinale zagrał Milan Sport  i FC Mundialito,  a spotkanie zakończyło się wynikiem 0-1 .

W meczu o III miejsce zagrali KS Warka – Milan Sport. Po zaciętym spotkaniu w regulaminowym czasie gry padł wynik 0:0. Aby wyłonić zwycięzcę meczu rozegrano rzuty karne, w których lepiej spisali się zawodnicy Milan Sport.

W finale zagrali Sparta Jazgarzew – FC Mundialito. I tu po raz kolejny po wyrównanym pojedynku padł bezbramkowy remis. Seria rzutów karnych ostatecznie wyłoniła zwycięzcę turnieju, lepszą skutecznością wykazali się gracze Sparty Jazgarzew!

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce – Sparta Jazgarzew
II miejsce – FC Mundialito
III miejsce – Milan Sport
IV miejsce  – KS Warka
V miejsce – Viktoria Sulejówek,
VI miejsce – Centrum Radom,
VII miejsce – Gks Chynów,
VIII miejsce – KS Warka Niebiescy,
IX miejsce – LZS Magnuszew,
X miejsce – Jeziórka Prażmów

Uroczystej dekoracji  wręczenia medali oraz pucharów dokonał Dyrektor CeSIR Warka Marian Górski i Prezes KS Warka Stanisław Sowiński

Podczas turnieju odbyły się licytacje na potrzeby kosztownej rehabilitacji Anielki. Do wylicytowania była m.in. Koszulka REPREZENTACJI POLSKI z autografami zawodników, Koszulka LEGII WARSZAWA, Koszulka RADOMIAKA RADOM z podpisem Leândro Rossi Pereira, Koszulka Zawodników Radomiaka Radom,  Koszulka Piotra Wlazło, Piłki z autografami zawodników, Szaliki,  Koszulka WISŁY PŁOCK z autografem Rafała Wolskiego, Koszulka Zawodnika Legi Warszawa Koszykówki z autografem Łukasza Koszarka i wiele innych akcesoriów sportowych! Licytujący spisali się na medal!  Wszystkim licytującym, wygrywającym i darczyńcom nagród bardzo DZIĘKUJEMY!

W czasie turnieju działała także kawiarenka prowadzona przez Rodziców zawodników z Warki, wszyscy kibice, rodzice mogli posmakować najlepszych wareckich słodkości.

Serdecznie podziękowania dla: Burmistrza Warki Dariusza Gizki za objęcie Patronatem Turnieju, Pana Mariana Górskiego Dyrektora CeSiR Warka za Puchary i Medale, Piekarni Kazana, Restauracji Albero, Firmy Multi Smak Damian Miśkiewicz , MZPN, ROZPN, Pawła Maciejewskiego Prowadzącego Turniej, Marka Traczyka za Opiekę Medyczną, Patryka Witkowskiego i Damiana Durajczyka za sędziowanie meczów oraz dla Sebastiana i Marcina za opiekę nad zespołami. Dziękujemy także Reprezentacji Dziennikarzy za przekazanie vouchera o wartości 1500 zł którego wygrali podczas turnieju oldboy z okazji 100 lecia MZPN. Podziękowania również dla Rodziców zawodników z Warki, którzy włączyli się w pomoc i licytacje, wszystkim młodym zawodnikom i trenerom za obecność. Dziękujemy za wsparcie akcji i pomoc w powrocie do zdrowia Anielki!