Dzień Dawcy Szpiku w Warce! Akcja dla Kasi Mentel!

603

W imieniu Fundacji DKMS i rodziny Kasi Mentel zapraszamy na Dzień Dawcy Szpiku, który odbędzie się w Warce 9 lutego, w godz. 10-19 w Centrum Sportu i Rekreacji (1 piętro, p. 62).

Jeśli jesteś w wieku 18-55 lat, przyjdź i zarejestruj się jako Potencjalny Dawca Szpiku, a być może podarujesz życie Kasi lub innej osobie z tysięcy chorych na nowotwory krwi.

Kasia wychowała się w naszym mieście i pewnie wielu z Was pamięta ją jako pełną życia dziewczynę, dobrą koleżankę, czy przyjaciółkę. Tu ukończyła szkołę „Jedynkę” i Liceum im. P. Wysockiego. Ma wiele wspomnień związanych z Warką, w każde wakacje stara się tu wracać, by pobyć wśród znajomych miejsc. Kasia jest silną osobą, niezwykle zorganizowaną, pracowitą i pomocną, od lat pracowała z niepełnosprawnymi dziećmi jako nauczycielka, zdobywając serca zarówno dzieci jak i ich rodzin. Przede wszystkim jednak jest kochającą MAMĄ, ŻONĄ i SIOSTRĄ.

Pod koniec wakacji 2019 informacja o jej chorobie spadła na nas jak grom z jasnego nieba. Badanie krwi, natychmiastowe wezwanie do szpitala i diagnoza: OSTRA BIAŁACZKA SZPIKOWA. Rozpoczęła się trudna chemioterapia, a wraz z nią strach, którego nie da się opisać słowami.
Najgorszym jednak uczuciem jest BEZSILNOŚĆ, gdyż na białaczkę nie ma leku, a wśród najbliższej rodziny nie ma zgodnego dawcy.

TY NIE JESTEŚ BEZSILNY – MOŻESZ POMÓC!

Czekamy na Ciebie!

Data: niedziela 9.02.2020, godz.10-19
Miejsce: Centrum Sportu i Rekreacji w Warce, ul. Warszawska 47 (1 piętro, p. 62)