Finał Grand Prix Siatkówki Plażowej

179

W ramach Grand Prix Siatkówki Plażowej NAD PILICĄ 2023 zostało zorganizowane 3 turnieje siatkówka plażowej w Warce. Pierwszy odbył się na początku wakacji, kolejne 22 lipca i 27 sierpnia. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Ostatni wakacyjny turniej piłki plażowej odbył się 27 sierpnia. Formuła zawodów była bardzo podobna jak w poprzednim turnieju – na początek rozgrywki grupowe, następnie mecze półfinałowe i o miejsca. Tu gra stała na wysokim poziomie. W szczególności finał Grand Prix dostarczył wielu sportowych emocji. Pierwszy set padł łupem braci Kaszewiaków 21:16. Ostatniego słowa nie powiedział jednak duet Grzyb i Iwański, który w drugiej odsłonie meczu doprowadził do remisu 1:1.  W tie-breaku obie drużyny szły punkt za punkt gwarantując tym samym dobre widowisko zgromadzonym kibicom.  Ostatecznie po zaciętej grze, zwycięski piętnasty punkt zdobyła para Kaszewiak Maciek i Kaszewiak Szymon!

Klasyfikacje końcowa turnieju:
I miejsce – Maciek Kaszewiak / Szymon Kaszewiak
II miejsce – Łukasz Grzyb / Igor Iwański
III miejsce – Kamil Morawski / Dawid Michalak
IV miejsce – Irek Łuczak / Hubert Piechota

Na zakończenie zawodów uroczystej dekoracji zwycięzców turnieju dokonali Radny Powiatu Grójeckiego Czarek Kołodziejski, Dyrektor CeSiR Paweł Maciejewski i Prezes WTS Warka Andrzej Warda.

Organizatorem zawodów było Centrum Sporu i Rekreacji w Warce i Wareckie Towarzystwo Siatkówki „Warka”.

Zadanie pn.. „Grand Prix w Siatkówce Plażowej NAD PILICĄ 2023”, w ramach którego zostały stworzone ogólnodostępne boiska do siatkówki plażowej w Warce oraz przeprowadzono trzy turnieje siatkówki, zostało dofinansowane przez Powiat Grójecki w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2023 roku przez organizacje pozarządowe, podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego oraz koła gospodyń wiejskich.