Historyczny Dzień Dziecka przeniesiony na 6 czerwca!

438

Po długiej przerwie spowodowanej sytuacją epidemiczną nareszcie możemy się spotkać w nieco większym gronie. Idealną okazją do rozpoczęcia namiastki „normalności” będzie świętowanie Dnia Dziecka. Temat przewodni tegorocznego wydarzenia czyli historia, nie jest przypadkowy, wszak w tym roku Warka obchodzi jubileusz 700-lecia potwierdzenia nadania praw miejskich.

W niedzielę 6 czerwca w godz. 12-18 zapraszamy wszystkie dzieci na warecki rynek do wspólnej zabawy. Będą cztery darmowe „dmuchańce”, gra historyczna polegająca na zdobywaniu szlaku „7 wieków Warki” ze specjalnymi nagrodami, wareccy strażacy pokażą swój sprzęt bojowy, rozstrzygnięty zostanie konkurs plastyczny „Moje najpiękniejsze miejsce na ziemi”, będzie malowanie buziek, tworzenie balonikowych zwierzątek i wiele więcej. Będzie również atrakcja dla zmotoryzowanych dorosłych – rozdawane będą pamiątkowe ramki do aut na tablice rejestracyjne z logo 700-lecia… W konkursach historycznych będzie można wygrać gadżety z logo jubileuszu.

Na czym polegać będzie zdobywanie szlaku „7 wieków Warki”? Dzieci będą mogły w godz. 13-16 odwiedzić 5 stoisk, a przy każdym z nich spotkać jednego z wareckich bohaterów historycznych – Trojdena I, Stefana Czarnieckiego, Kazimierza Pułaskiego, Piotra Wysockiego i Władysława Kononowicza. W każdym z punktów uczestnik zabawy będzie miał do wykonania specjalne zadanie, a po jego zakończeniu otrzyma pamiątkowy dukat oraz pieczątkę. Po ukończeniu szlaku dziecko otrzyma okolicznościową grę WARKA MEMORY.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Moje najpiękniejsze miejsce na ziemi” odbędzie się ok. godz. 12:30.

UWAGA: W przypadku złej pogody wydarzenie odbędzie się w hali Centrum Sportu i Wypoczynku.

Organizatorzy wydarzenia: Samorząd Warki, Centrum Sportu i Rekreacji, Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Zakład Usług Komunalnych w Warce Sp. z o. o., Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Grupa Rekonstrukcji Historycznej WARKA, ABC Dziecka, Szkolne Koło Wolontariatu przy SP nr 1 w Warce, OSP w Warce, SPZOZ w Warce zapraszają wszystkie dzieci na wspólne świętowanie Dnia Dziecka!