II runda Ligi Strzeleckiej SWKS

892

W minioną niedzielę na Strzelnicy Miejskiej w Warce odbyła się II runda Ligi Strzeleckiej.

Organizowana przez Stowarzyszenie Warecki Klub Strzelecki liga składa się z czterech rund. W każdej rundzie uczestnicy rywalizują w trzech konkurencjach strzeleckich: karabin centralnego zapłonu, pistolet centralnego zapłonu oraz strzelba dynamiczna. Po zakończeniu całego cyklu, na podstawie najlepszych wyników z trzech rund zostaną wyłonieni zwycięzcy w kategorii kobiet i mężczyzn. Uczestnictwo w zawodach jest świetną okazją do rywalizacji sportowej, a także daje możliwość doskonalenia umiejętności strzeleckich.  A w tym roku jest o co walczyć! Na zwycięzców czekają puchary z okazji 700 -lecia Warki i atrakcyjne nagrody po każdej rundzie ufundowane przez SWKS przy wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Warka.

Podczas drugiej odsłony ligi, która miała miejsce 6 czerwca, nie można było narzekać na jakość zawodów i frekwencje uczestników. Z rundy na rundę zainteresowanie ligą wzrasta i już ponad 100 zawodników bierze udział w tegorocznych rozgrywkach, co zdecydowanie dodaje smaczku rywalizacji. Ponadto organizatorzy po raz kolejny postarali się o przeprowadzenie zawodów na wysokim poziomie, a  przyjazna atmosfera na osi strzeleckiej i poza nią, sprzyjała integracji środowiska strzeleckiego i wymianie doświadczeń wśród zawodników.  Finalnie wszyscy dobrze się bawili jednakże zwycięzca zawodów mógł być tylko jeden.  Oto wyniki II rundy Ligi Strzeleckiej SWKS:

Klasyfikacja kobiet

  1. Marcinkowska Beata 183pkt.
  2. Skruczaj Magdalena 173pkt.
  3. Wojciechowska Aleksandra 169pkt.

Klasyfikacja mężczyzn

  1. Wojciechowski Artur 200pkt.
  2. Przybylski Witold 195pkt.
  3. Fuhrmann Adam 190pkt

Strzelba

  1. Andrzej Deczewski
  2. Michał Radecki
  3. Maciej Marcinkowski

Po dwóch rundach w ogólnej klasyfikacji mężczyzn prowadzi Artur Wojciechowski, tuż za nim plasują się: Przybylski Witold i Cyngot Marek. W kategorii kobiet jak na razie z najlepszym wynikiem przewodzi Marcinkowska Beata, a za nią kolejno Skruczaj Magdalena i Wojciechowska Aleksandra.
Do zakończenia ligi pozostają  jeszcze dwie rund, które odbędą się 5 września i 17 października 2021r. Serdecznie zapraszamy na zawody i do śledzenia poczynań zawodników. Pełna tabela wyników dostępna na stronie SWKS:
http://swks.pl/ii-runda-ligi-strzeleckiej-swks-2021-wyniki/

Fotorelacja: Beata Marcinkowska