Konary mistrzami w tenisie

1879

28 lutego w CeSiR Warka odbył się Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego. Uczestniczyli w nim uczniowie  klas IV-VI ze szkół podstawowych z gminy Warka. Na rozgrywkach stawili się przedstawiciele PSP w Konarach, PSP we Wrociszewie, PSP w Ostrołęce, ZSP w Nowej Wsi i PSP nr 2 w Warce. Turniej odbywał się w kategorii dziewcząt i chłopców.

Każdy pojedynek między dwoma drużynami prowadzony był wg schematu: gry singlowe: Drużyna A (zawodnik 1) vs Drużyna B (zawodnik 1), Drużyna A (zawodnik 2) vs. Drużyna B (zawodnik 2). i gra deblowa. Następnie rozgrywano gry singlowe Drużyna A (zawodnik 2) vs Drużyna B (zawodnik 1), Drużyna A (zawodnik 1) vs. Drużyna B (zawodnik 2). Rywalizowano do 3 wygranych meczów czyli drużyna, która jako pierwsza uzyskała wynik 3:0 lub 3:1 lub 3:2 wygrywała całe spotkanie. Poszczególne mecze rozgrywano do dwóch zwycięskich setów. Przed młodymi zawodnikami było sporo gry tym bardziej że turniej rozgrywano systemem „każdy z każdym”.

Jak zawsze bardzo dobry poziom gry prezentowali uczniowie z terenów wiejskich. Aż miło było patrzeć na jakość i umiejętności techniczne zawodników. W szczególności bardzo ciekawy pojedynek toczył się między drużyną chłopców z Konar i Ostrołęki, które walczyły o I miejsce i trzeba było odbyć aż 4 mecze singlowe i 1 deblowa aby rozstrzygnąć wynik. Podobna sytuacja toczyła się w walce o III miejsce między warecką „dwójką” a szkołą z Nowej Wsi. W klasyfikacji dziewcząt prym wiodła ekipa z Konar, która tego dnia była bezkonkurencyjna i to właśnie ona zajęła I miejsce w rywalizacji. Dziewczynom z Warki i Wrociszewa zaś można było pozazdrościć determinacji w grze i zaangażowania.
W rywalizacji chłopców klasyfikacja na podium prezentowała się w następujący sposób. I miejsce zajęła drużyna PSP w Konarach, II miejsce przypadło PSP w Ostrołęce, a na III miejsce wskoczyła ekipa z ZSP w Nowej Wsi.

Gratulujemy zwycięzcom zawodów, jak również wszystkim zawodnikom sportowego zaangażowania i dobrych wyników. Dziękujemy opiekunom za przygotowanie drużyn do rywalizacji oraz uczniom Liceum Ogólnokształcącego im. P. Wysockiego w Warce oraz pani Iwonie Masiewicz za pomoc w przeprowadzeniu zawodów. Organizatorem zawodów było Centrum Sportu i Rekreacji w Warce.

Klasyfikacje końcowa:

Kat. dziewcząt

I miejsce – PSP KONARY (6 pkt.)
II miejsce – PSP WROCISZEW (3 pkt.)
III miejsce – PSP nr 2 WARKA (1 pkt.)

 

Kat. Chłopcy

I miejsce – PSP KONARY (12 pkt.)
II miejsce – PSP OSTROŁĘKA (11 pkt.)
III miejsce – ZSP NOWA WIEŚ (6 pkt.)
IV miejsce – PSP Nr 2 WARKA (5 pkt.)
V miejsce – PSP WROCISZEW (1 pkt.)