Mali koszykarze zdobywają pierwsze punkty

1101

27 lutego koszykarze z KS Pułaski Warka U-11 zainaugurowali swój pierwszy sezon koszykówki

Poziom drużyny jest mocno zróżnicowany. W lidze grają zespoły, które już w zeszłym roku brały udział w rozgrywkach ze starszymi kolegami (co owocuje) i takie jak nasz KS Pułaski, który stawia swoje pierwsze kroki na boisku. Dlatego też celem wareckiej drużyny w tym sezonie jest zdobywanie doświadczenia i ogrywanie się. Wiemy, że na sukcesy przyjdzie czas, tymczasem stawiamy na zabawę, budowanie zespołu i rozwój zawodników. Każde dziecko zgłoszone do rozgrywek dostaje szanse gry i zastosowania umiejętności zdobytych podczas treningów bezpośrednio na boisku.

W pierwszym meczu 27 lutego KS PUŁASKI Warka zmierzył się z kolegami z GKK Grodzisk Mazowiecki. Nie dość, że było to pierwsze ligowe spotkanie to jeszcze na terytorium rywala. Nasz zespół był trochę przejęty taka ilością nowości i w początkowej fazie gry ciężko chłopcom było odnaleźć się na boisku. Ale z minuty na minutę wareccy koszykarze rozkręcali się, tworzyli ciekawe akcje ofensywne i zdobywali pierwsze punkty. W drugiej połowie szło im lepiej i choć ostatecznie przegrali 38:100 była ta dobra lekcja koszykówki.

W drugim spotkaniu, również wyjazdowym, gracze Pułaskiego zmierzyli się z liderem ligi MKS I Pruszków. Tym razem nasz młody zespół nawiązał wyrównaną grę z trudnym przeciwnikiem. Co więcej w pierwszej kwarcie udało się nam wyjść na prowadzenie! Dało to wiele radości i wiary we własne siły naszym zawodnikom. Zaskoczeni gospodarze rzucili się do odrabiania strat. Wareccy koszykarze dawali z siebie wszystko i toczyli twardą walkę z bardziej doświadczonymi graczami. Choć ostatecznie to MKS cieszył się ze zwycięstwa, wareccy koszykarze rozegrali dobry mecz i zdobyli 2 razy więcej punktów niż w pierwszym ligowym spotkaniu. Brawa dla chłopców z KS PUŁASKI Warka za odwagę i twardą walkę. Z taką postawą na boisku i zaangażowaniem niedługo pokusza się o zwycięstwo!

W najbliższy weekend 17 marca KS PUŁASKI Warka U-11 zmierzy się na wyjeździe z PROBASKET Mińsk Mazowiecki. Pierwszy mecz w Warce PUŁASKI rozegra 24 marca z Hutnikiem Warszawa ! Już dziś serdecznie zapraszamy na to spotkanie – szczegóły podamy wkrótce!

Wszystkich chłopców z roczników 2008 i młodszych, którzy chcieli by dołączyć do drużyny i rozpocząć przygodę z koszykówką zapraszamy na treningi, które odbywają się w poniedziałki i środy o godzinie 17:00 w hali CeSiR Warka.