Mali piłkarze walczyli o Puchar Burmistrza

1263

Tłum młodych piłkarzy 27 czerwca 2021r. zagościł na Stadionie Miejskim w Warce gdzie odbywał się Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza z okazji 700-lecia Warki.

Stało się już tradycją, że w Warce tuż po zakończeniu roku szkolnego i sezonu piłkarskiego organizowany jest turniej dla najmłodszych piłkarzy. Patronat nad impreza jak co roku objął Burmistrz Warki Dariusz Gizka i to o jego puchar walczyli ambitni zawodnicy. Ponadto był to świetny moment na uczczenie obchodzonego 700-lecia Warki.

W turnieju wzięło udział ponad 20 drużyn, które przyjechały do nas z Kozienic, Żyrardowa, Radomska, Chynowa, Magnuszewa, Grójca, Warszawy, Mińska Mazowieckiego, Radomia, Przysuchy, Pionek, Szydłowca. Nie zabrakło również reprezentantów z Warki. Rozgrywki prowadzono w dwóch kategoriach wiekowych na boiskach zlokalizowanych na terenie Kompleksu Sportowego. Mecze w roczniku 2012 prowadzone były na płycie głównej Stadionu Miejskiego, na dwóch mniejszych boiskach stosownych do tej kategorii wiekowej. Równocześnie na boisku Stadionu Lekkoatletycznego przebiegały zmagania dla zawodników rocznika 2013.  W każdej z kategorii na początku rozegrano fazę eliminacyjna w grupach A i B, następnie półfinały i mecze finałowe. Emocji nie brakował w każdy z meczów! I choć wszystkie zespoły wkładały serce w grę zwycięzca mógł być tylko jeden!

W kategorii roczników 2012 bezkonkurencyjna okazała się drużyna AP Żyrardów , II miejsce zajęła GKS Chynów, III LZS Magnuszew. W roczniku 2013 zwyciężył Beniaminek Radom, a tuż za nią uplasowały się RAP Radomsko i Radomiak Radom. Gratulujemy!

Wareccy reprezentanci choć nie zdołali wygrać turnieju zaprezentowali się z dobrej strony. W roczniku 2012 wystartowały dwie drużyny KS Warka I w składzie: Macjej Matysiak, Mateusz Zalewski, Aleksander Traczyk, Oskar Lutka, Tomek Jodłowski i KS WARKA II: Bartek Strzelczyk, Dawid Witkowski, Jan Paprocki, Dawid Potrzebowski, Szymon Majewski. Nasze zespoły w eliminacjach grupowych zajęły 4 i 5 miejsce.
W roczniku 2013 mieliśmy również dwóch reprezentantów. KS WARKA grająca w składzie Ignacy Maciejewski, Aleksander Szydło, Filip Janusik, Dominik Donica, Tadeusz Zawadzki, Piotr Kozłowski, Michał Marchel zakończyła eliminacje grupowe na 3 miejscu – o włos od awansu do półfinałów. Druga drużyna ze szkółki CeSiR Warka zaliczyła swój debiut. Młodzi piłkarze grający w składzie Kamil Koczyk, Mikołaj Jodłowski, Wiktor Sowa, Jakub Pawsińki po raz pierwszy stanęli w szranki z innymi zespołami w poważnym turnieju i zakończyli zmagania na 6 miejscu w grupie. Zdobyte doświadczenia na pewno zaprocentuje w kolejnych zawodach i rozgrywkach.

Tegoroczny turniej cieszyła się dużym zainteresowaniem kibiców, w szczególności rodziców i rówieśników zawodników wszystkich drużyn. Nic dziwnego rozgrywki były naprawdę widowiskowe!

Organizatorem zawodów było Centrum Sportu i Rekreacji w Warce i Klub Sportowy Warka. Ogromne podziękowanie składamy Burmistrzowi Warki Dariuszowi Gizce za objęcie patronatem turnieju i ufundowanie pucharów, medali, a także partnerom zawodów Urzędowi Marszałkowskiemu oraz firmą Active i Keeza. Osobne podziękowania składamy również rodzicom zawodników KS WARKA za pomoc przy organizacji turnieju. DZIĘKUJEMY!

CeSiR Warka