Mocny początek sezonu WTSu

781

WTS Warka rozpoczął nowy sezon od mocnego uderzenia. W trzech meczach zaliczył 3 zwycięstwa nie tracąc przy tym żadnego seta!

W pierwszym inauguracyjnym meczu, który odbył się 28 października wareccy siatkarze zmierzyli się na wyjeździe z UKS Olimpijczyk 2008 Mszczonów i lepszego otwarcia sezonu nie mogli sobie wymarzyć. Od początku spotkania warecki zespół prezentował solidną siatkówkę. Grał bardzo skutecznie popełniając niewiele błędów, co szybko przełożyło się na korzystny wynik. Pierwszy set nasi zawodnicy zwyciężyli 25:15, kolejny jeszcze w lepszym stylu 25:12. Choć przeciwnik dwoił się i troił w obronie i ataku, Warka tego dnia gała koncertowa i nawet na chwilę nie słabła. Zwycięstwo przypieczętowała w trzecim secie wygrywając 25:15. Tak dobry wynik był efektem utrzymania wysokiego poziomu gry wszystkich zawodników zespołu WTS przez całe spotkanie.

UKS Olimpijczyk 2008 Mszczonów – WTS Klondaik Warka 0:3 (15:25, 12:25, 15:25)

Tydzień później, tym razem w Belsku Dużym podczas ceremonii otwarcia nowej hali nasi siatkarze walczyli z GKS YABU Sadownik Błędów.   W pierwszym secie, po dość wyrównanym początku Warka wyszła w końcu na kilku punktowe prowadzenie. Pewność w grze pozwoliła naszym zawodnikom kontrolować wynik i doprowadzić do wygranej 20:25. Podobny scenariusz rozegrał się w drugim secie. Do 10 pkt. drużyny prowadziły zaciekły pojedynek, ale potem na parkiecie kontrole przejmował WTS. Kolejny set zakończył się wynikiem 25:21. W trzeciej części spotkania, zawodnicy z Warki już od początku pokazali swoją doskonałą dyspozycję, rozpoczynając seta wynikiem 1:10. Bezradny przeciwnik po tak udanej serii zagrań nie mógł odnaleźć się w grze. Trzeciego seta wareccy siatkarze wygrali zdecydowanie 25:14.

GKS YABU Sadownik Błędów – WTS Klondaik WARKA 0:3 (20:25, 21:25, 14:25).

18 listopada w pierwszym spotkaniu na własnej hali WTS Warka gościł drużynę z Żyrardowa. Licznie zgromadzeni kibice nie mogli narzekać na nudę, bo oba zespoły prezentowały bardzo dobry poziom gry. W pierwszym secie drużyny szły punkt za punkt, ale to nasi zawodnicy w końcowym etapie zagrali skuteczniej, wytrzymali presje i wygrali 26:24. W drugiej części meczu WTS nie zwalniali tępa i udało się mu zakończyć set satysfakcjonującym wynikiem 25:19. Jednak najwięcej emocji siatkarze dostarczyli w kolejnej odsłonie meczu! Gdy przy stanie 16:21 dla Żyrardowa, wydawało się że goście w końcu przełamią mecz i wygrają trzeciego seta, wareccy zawodnicy niespodziewanie odpalili i serią skutecznych zagrań zdołali odrobić straty i uniknąć przegranej. Dużo wsparcia w grze dawali im wareccy kibice. Ich głośny doping motywował siatkarzy do jeszcze odrobiny wysiłku, do jeszcze jednego skutecznego zagrania. I udało się! Po zaciętej nerwowej końcówce nasz zespól zwyciężył 29:27. Ktoś mądrze powiedział ze dobrzy kibice to dodatkowy zawodnik na boisku! Sprawdziło się. Wielkie podziękowania dla nich, a gratulacje dla wareckich zawodników za walkę do końca.

WTS Klondaik Warka – Żyrardowskie Stowarzyszenie Siatkówki „Len” 3:0 (26:24, 25:19, 29:27)

Tym samym po trzech kolejkach w ramach IV ligi siatkówki WTS Warka zasłużenie zajmuję I miejsce. Mamy nadzieję że kolejne mecze również potoczą się po myśli wareckiego zespołu.

A już w najbliższy weekend 25 listopada WTS Warka zmierzy się na wyjeździe z MPKS Zwoleń, a tydzień później 2 grudnia zagra z LKS Olymp Błonie w Hali Sportowej CeSiR. Już dziś zapraszamy na ten meczu.