Muzyczne Mikołajki z Siostrami Wajs i Stonogą

763

5 grudnia w hali sportowej CeSiR odbył się Mikołajkowy koncert dla dzieci z gminy Warka, którego organizatorami był Samorząd Warki w współpracy z Centrum Sportu i Rekreacji, Dworkiem na Długiej, Zakładem Usług Komunalnych i Miejsko-Gminny Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Główną atrakcją dnia był koncert Sióstr Wajs i Stonogi!

W pierwszej kolejności o godzinne 9:00 do CeSiR przybyli najmłodsi ze szkół gminnych spoza miasta, a także lokalne przedszkola. Druga odsłona koncertu, która odbyła się o godzenie 11:00 została skierowana dla dzieci uczących się w wareckich szkołach SP 1 i PSP 2 oraz dla osób indywidualnych które chciały uczestniczyć w wydarzeniu. W sumie bawiło się blisko 2000 dzieci!

Zanim jednak na dobre rozpoczęła się zabawa na scenie, wszystkich w imieniu Burmistrza Warki oraz Organizatorów i Partnerów powitał prowadzący imprezę – dyrektor Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” Andrzej Zaręba. Następnie dzieci radosnymi okrzykami przywitały Świętego Mikołaja, który obiecał wszystkim dzieciom na zakończenie zabawy słodkie upominki. Następnie na scenie zagościły Siostry Wajs i Stonoga!

Zespół znany z takich hitów jak „Kolorowa Stonoga”, „Stwory Potwory” czy „La La La i Yo”,  tym razem zaskoczył słuchaczy nowymi utworami z drugiej płyty. Dzieci przeniosły się do czarodziejskie szkoły gdzie nie było czasu na nudę, a także zasmakowały świątecznego klimatu bawiąc się ze Świętym Mikołajem  w rytmie zimowych utworów. Nie zabrakło także kolorowych kostiumów i bajecznych układów choreograficznych w wykonaniu grupy tancerzy. Dzieci szalały i z szerokim uśmiechem na ustach próbowały powtarzać słowa i choreografię. A na zakończenie mikołajkowych harcy otrzymały obiecane przez Mikołaja słodkie upominki.
Tak bawiliśmy się podczas tych roztańczonych i rozśpiewanych Mikołajek!