NIGHTSKATING WARKA 2022

578

To była noc pasjonatów rolek, wrotek i rowerów, którzy zawładnęli wareckimi ulicami podczas pierwszego w historii przejazd Nightskating!

20 sierpnia miało miejsce w Warce niecodzienne wydarzenie. Po raz pierwszy odbył się nocny przejazd rolkarzy, wrotkarzy i rowerzystów ulicami naszego miasta. Noc pełną wrażeń rozpoczęliśmy od bezpłatnych warsztatów jazdy na rolkach. Pod okiem instruktorów z „Zarolkujmy Radom” dzieci i młodzież, doskonaliła umiejętności bezpiecznego poruszania się na rolkach. Grupa ćwiczyła zmianę kierunku jazdy, hamowanie, jazdę slalomem, a śmiałkowie podejmowali próby skoków nad przeszkodami i przejazdów pod tyczkami.

Następnie wraz z wybiciem godziny 20:00 imponująca grupa rolkarzy, rowerzystów wyruszyła w trasę ulicami Warki. Frekwencja podczas inauguracyjnego przejazdu przekroczyła oczekiwania organizatorów! Na czele przejazdu muzykę serwował DJ, a za nim w rytmach radiowych hitów sunęli rolkarze i rowerzyści. Grupa pokonała 11 kilometrową trasę przemierzając Warkę ulicami: Polną, Warszawską, Grójecką, Mickiewicza, Zawadzkiego, Nowakowskiego, Grójecka, Obwodową, Gościewską, Krótką, Fabryczną, Armii Krajowej, Polną, Cmentarną, Jesienną Dominikańską, Szwedzką, Parkową, Turystyczną, Pułaskiego, Ogrodową, Powstańców 1863r., Nowy Zjazd, Wójtowską, Warszawską by ponownie dotrzeć na Parking CeSiR. Można powiedzieć że grupa przemierzyli Warkę wzdłuż i wszerz. Na każdym kroku uczestników bardzo entuzjastycznie witali i pozdrawiali mieszkańcy poszczególnych ulic tworząc w ten sposób niesamowitą atmosferę na trasie.

Dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji Paweł Maciejewski Nightskating ulicami Warki zalicza do bardzo udanych i obiecuję że była to pierwsza ale na pewno nie ostatnia taka impreza w naszym mieście! W takim razie nie pozostaje nami nic innego jak powiedzieć do zobaczenia za rok!

Organizatorem akcji było Centrum Sportu i rekreacji w Warce i grupa ZarolkujemyRadom. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich uczestników za tak liczny i entuzjastyczny udział, a także do Policji odpowiedzialnej za bezpieczne przeprowadzenie naszego peletonu!