„Piękne otoczenie – pozytywne myślenie”

651

Studenci WARECKIEGO UTW  realizują  projekt z INICJATYWY SENIORALNEJ 2020 pt. PIĘKNE OTOCZENIE – POZYTYWNE MYŚLENIE. Postanowiliśmy na pohybel pandemii upiększać nasze otoczenie, aby pozytywnie  patrzeć na przyszłość i otaczać się pięknymi przedmiotami.
Jako pierwsze ozdabialiśmy słoiczki  do spiżarni, a następnie poszewki na dekoracyjne poduszki, bo w pięknej babcinej spiżarce jest jak w kolorowej bajce, a przy bajce nie może zabraknąć miękkiej podusi dla wnuczka i wnuczki. Chętni podczas jednego spotkania w realu, a następnie już w swoich domach dekorowali, szyli i tworzyli robótki ręczne. Prace te będą prezentami dla najbliższych, ale również  formą upiększania swojego mieszkania. W projekcie zaplanowaliśmy zakup dużej i małej gabloty – przeźroczystej, w których będziemy prezentować nasze dzieła oraz stworzymy album ze zdjęciami wykonanych prac. Pomimo obostrzeń nie tracimy ducha tylko działamy wspólnie, choć każdy w swoim otoczeniu. A że przed nami piękny okres przygotowań do świąt Bożego Narodzenia, przygotujemy upominki dla samotnych i tych, którzy nie mają zdolności manualnych. Świąteczne dekoracje słoiczków oraz poduszek, będą ozdabiać nasze domy i sprawiać radość obdarowanym.

Środki na dotacje dla grup senioralnych pochodzą ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 w ramach projektu „Sieć Aktywnych Seniorów z grójeckiego” realizowanego przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. oraz budżetu Powiatu Grójeckiego.

UTW Warka