Piękniejsze oblicze WTS Warka

4712

Dużymi krokami zbliża się nowy sezon siatkówki.  WTS Warka podjął działania i już rozpoczął przygotowania do rozgrywek. W bieżącym sezonie klub do rywalizacji ligowej MWZPS zgłasza dwie drużyny – męska i damską!

Wareckie Towarzystwo Siatkówki na arenie piłki siatkowej istnieje wiele lat. Do tej pory drużyna skupiała się na szkoleniu mężczyzn i uczestniczyła w rozgrywkach IV ligi, a w latach swojej świetności również II ligi.  Od tego roku WTS Warka poszerza swoją działalność i buduje sekcję kobiet, która w sezonie 2019/2020 zagra w III lidze kobiet Mazowiecko-Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej.

To pierwsza drużyna kobiet na naszym terenie, która oficjalnie będzie reprezentować Warkę w rywalizacji sportowej. Obecnie pod okiem Klaudiusza Luśniewskiego i Andrzeja Wardy w treningach uczestniczy 12 dziewcząt z gminy Warka.  Skład nie jest jeszcze zamknięty dlatego też zapraszamy dziewczęta  z aspiracjami siatkarskimi do dołączenia do naszego zespołu.  Treningi odbywają się w poniedziałki , środy i piątki w godzinach wieczornych w hali Centrum Sportu i Rekreacji.

Przed dziewczynami wiele wyzwań. Choć sekcja ciężko trenuje 3 razy w tygodniu, zdobywa i rozwija swoje umiejętności techniczne, zespół wciąż pracuje nad zgraniem i skutecznymi rozwiązaniami taktycznymi. Celem sekcji w nadchodzącym sezonie jest przede wszystkim budowanie drużyny i zdobywanie doświadczenia ligowego , tak aby w przyszłych latach pewnie zawalczyć o mistrzostwo ligi. Dziewczyny obiecały, że na boisku będą walczyły o każdy punt, choć zdają sobie sprawę, że pierwszy ligowy sezon może być ciężki. Dlatego też liczą na wsparcie wareckich kibiców, na których do tej pory zawsze mogli polegać siatkarze.

Pierwszy oficjalny sprawdzian żeńska sekcja WTS zaliczy na Turnieju o Puchar Dyrektora CeSiR, który odbędzie się 21 września w Warce. Następnie tydzień później siatkarki udadzą się do Mrozów gdzie rozegrają kolejne zawody. Start ligi przewidziany jest około 19 października. Oficjalne informacje dotyczące charakteru ligi i terminarzu rozgrywek podamy wkrótce.

W sekcji męskiej przygotowania także ruszyły pełną parą. Obecnie siatkarze trenują 3 razy w tygodniu i przygotowują się do rozgrywek IV ligi siatkówki. WTS Klondaik Warka w nadchodzącym sezonie zmierzy się z GKS Yabu Sadownik Błędów, SPS Radmot Jedlińsk, Promotor Gózd, PTS Pionki, GKS Jastrzębia, SPS Konstancin, BÓR Regut, KS Halinów, SPS GOSiR Mrozy, Astroia Piaseczno. Pełen terminarz podamy po oficjalnym komunikacie z MWZPS.

Kolejnym etapem rozbudowy siatkówki w Warce będzie utworzenie grup młodzieżowych. Dlatego też zapraszamy na zajęcia mini siatkówki które obywają się w CeSiR Warka w poniedziałki i środy o godzinie 17:00. Warto rozpocząć swoją siatkarską przygodę już dziś i trafić w szeregi WTS Warka.