Piłkarskie talenty na Orliku!

1024

Wraz z pierwszymi oznakami wiosny z budynku hali sportowej wyszliśmy na Orlik. Po raz pierwszy w tym roku uczniowie podstawówek mieli okazje porównać swe umiejętności piłkarskie na Orliku. 18 marca odbył się Turniej Szóstek Piłkarskich chłopców, w którym rywalizowali uczniowie klas 4-8 i gimnazjum z gminy Warka. Celem zawodów było wyłonienie zespołów awansujących do rozgrywek SZS na szczeblu powiatowym.

W zawodach uczestniczyło 10 reprezentacji szkół, które grały w dwóch kategoriach wiekowych: roczników 2003-2005 i młodszej czyli dzieci urodzonych w latach 2006-2008.
Zawody rozgrywano systemem „każdy z każdym”, a mecze trwały po 10 min.

Rozegrano aż 20 spotkań. W grupie klas starszych bezkonkurencyjna okazała się warecka jedynka która zwyciężyła wszystkie swoje mecze i zgromadziła maksymalną ilość 12 punktów.  Bardziej wyrównany poziom prezentowały drużyny ze środka tabeli. Drugie miejsce zajęła warecka dwójka która odniosła dwa zwycięstwa i dwie porażki. Z dobrej strony zaprezentowali się gracze z Wrociszewa którzy zgromadzili 5 punktów (1 zwycięstwo i 2 remisy) i zajęli trzecie miejsce. Czwarte przypadło Nowej Wsi 4 pkt i piąte szkole z Ostrołęki.

W grupie młodszej drużyny prezentowały bardzo wyrównany poziom i aż 3 czołowe drużyny zgromadziły taką sama ilość punktów. Szkoła z Konar, SP nr 1 w Warce i PSP nr 2 w Warce zakończyły rywalizacje z dorobkiem 9 pkt.,  a o końcowej klasyfikacji decydowały bezpośrednie mecze i małe punkty.

Najlepszym bilansem bramkowym wykazała się szkoła z Konar, która zdobyła 14 bramek, a straciła tylko 2. To ona zajęła I miejsce w grupie młodszej. Na drugim miejscu uplasowała się warecka „dwójka”-  12 bramek zdobytych i 3 stracone. III miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr. 1 która ukończyła zmagania z 8 zdobytymi golami i 3 straconymi. IV miejsce zajęli zawodnicy z Nowej Wsi (3 pkt),  a tabele zamknęła najmłodsza drużyna z Wrociszewa.

Na zakończenie zmagań dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Warce wręczył pamiątkowe dyplomy, a najlepszym drużynom puchary i medale. Dziękujemy nauczycielom i reprezentacją szkół za udział w zawodach, postawę fair play na boisku, gratulujemy wyników i sportowego zaangażowania.  Organizatorem zawodów był CeSiR Warka i PSP nr 2 w Warce.

 Kat. roczniki 2003-2004-2005

I miejsce – SP nr1 w Warce
II miejsce – PSP nr 2 w Warce
III miejsce – PSP Wrociszew
IV miejsce – ZSP Nowa Wieś
V miejsce – PSP Ostrołęka

Kat. roczniki 2006-2007-2008

I miejsce – PSP Konary
II miejsce – PSP nr 2 w Warce
III miejsce – SP nr 1 w Warce
IV miejsce – ZSP Nowa Wieś
V miejsce – PSP Wrociszew