Podsumowanie sezonu siatkarskiego WTS Warka

1675

W kwietniu dobiegły końca rozgrywki w III ligach siatkówki. Drużyna mężczyzn WTS Klondaik Warka kończy sezon na V miejscu, drużyna kobiet WTS Inovativ Warka na dziesiątym.

WTS Klondaik Warka w sezonie 2020/2021 był beniaminkiem III ligi MWZPS mężczyzn. Pierwszy start w wyższej klasie rozgrywkowej należy zaliczyć do bardzo udanych. Zespół pokazał się z dobrej strony i zakończył rywalizację z dorobkiem 28 pkt. na 5 miejscu, ustępując jedynie Wiśle Płock (29 pkt), Iskrze Warszawa (39 pkt.), Trójce Kobyłka (45 pkt.), Len Żyrardów (46 pkt.).

Zespół w tegorocznym sezonie dostarczył wiele sportowych emocji, zanotował 11 zwycięstw z czego 7 wygrywając po zaciętej walce w tie-breakach. Najbardziej spektakularny mecz drużyna zagrała we własnej hali z aktualnym zwycięzcą ligi drużyną LEN Żyrardów, w którym sprawił wielką niespodziankę pokonując lidera 3:2.

Na wyróżnienie w drużynie WTS’u zasługuje kapitan Aleksander Stefaniak, który w minionym sezonie okazał się najlepiej punktującym zawodnikiem zespołu.

 

WTS Klondaik Warka w tegorocznym sezonie reprezentowali: Aleksander Stefaniak (kpt.), Patryk Bartkowski, Dawid Dul, Radek Gawroński, Igor Grzegorek, Maciek Kaszewiak, Szymon Kaszewiak, Michał Michałowski, Sebastian Sładkowski,, Damian Strzałkowski.
Trenerzy: Andrzej Warda, Klaudiusz Luśniewski.

Drużyna kobiet rozpoczynając sezon stała przed wielkim wyzwaniem. Już na wstępie było wiadomo, że gra bez podstawowej atakujące Ali Stefaniak, która w poprzednim sezonie doznała poważnej kontuzji kolana, nie będzie należała do łatwych. Pomimo przeciwności zespół stanął w szranki na trzecioligowych parkietach. Gra zespołu była nierówna. Po kilku obiecujących meczach zespół notował gorsze występy, potem znów kilka lepszych gier, jak choćby pojedynek z KS Halinów. W dużej mierze jakość gry zależała od składu drużyn i predyspozycji poszczególnych zawodniczek. A w tym sezonie drużynę nie szczędziły problemy zdrowotne i kontuzje. Z gry musiała na pewien czas zrezygnować środkowa Kamila Trocińska, później Ola Dąbrówka, a tuż przed końcem również kapitan Paulina Romanowska. Pomimo trudnej sytuacji dziewczyny potrafiły toczyć zacięte pojedynki, nawet do wyniku 30:28 lecz wciąż drużynie brakuje „chłodnej głowy” w szczególności w końcówkach setów by wygrać mecz.

Ostatecznie zespół zakończył sezon na ostatnim 10 miejscu. Dziewczyny pomimo wszystko zdobyły kolejną dawkę doświadczeń.  Zespół znacząco poprawił asekuracje, przyjęcie, grę na siatce, lepiej funkcjonuje także środek. Co ważne drużyna coraz lepiej komunikuje się na boisku, co przekłada się na dłuższe i ciekawsze akcje.  Zdobyte doświadczenie w czasie tego sezonu na pewno zaowocuje w przyszłym, kiedy to zespół będzie mógł wystąpić już w pełnym składzie.

WTS Inovativ Warka  w sezonie 2020/21 reprezentowały: Paulina Romanowska (kpt.), Ola Dąbrówka, Oliwia Dłuska, Weronika Jastrzębska, Zuzia Luśniewska, Kinga Nowakowska, Karina Poznańska, Marta Rotuska, Ola Szeląg, Patrycja Tomala, Kamila Trocińska. Trenerzy: Klaudiusz Luśniewski, Andrzej Warda

Udział w rozgrywkach obu zespołów nie był by możliwy bez wsparcia: Urzędu Miasta i Gminy Warki, Centrum Sportu i Rekreacji w Warce, firm Klondaik, i Inovativ – Energia ze słońca za co z całego serca dziękujemy! Wasze zaangażowanie było dla nas bardzo ważne. Dzięki Wam możemy budować naszą drużynę, zbierać doświadczenie na ligowych parkietach, podnosić umiejętności i odnosić mniejsze i większe sukcesy w piłce siatkowej.

Dziękujemy także kibicom za śledzenie naszych meczów i słowa otuchy! Mamy nadzieje, że w przyszłym sezonie będziecie mogli oglądać rozgrywki na żywo z trybun hali CeSiR, bo mecze z Wami mobilizuje nas do lepszej gry.

WTS