Poznaliśmy zwycięzców WLH sezonu 2020/21!

975

21 listopada po dłuższej przerwie udało się dokończyć rozgrywki w ramach sezonu 2020/2021 Wareckiej ligi Halowej. Mistrzem ligi został TEAM KAJAKI 24, a o Superpuchar pokusiła się PRIMA AUTO WARKA.

Ze względu na panujące na początku roku obostrzenia Covid-19, Warecka Liga Halowa sezonu 2020/21 została zawieszona. Dopiero teraz, w listopadzie udało nam się dograć pierwsza i zarazem jedyna rundę sezonu 2020/21, a następnie rozegrać Turniej o Superpuchar „700 lat Warki”. W ligowych zmaganiach brało udział 12 zespołów. Poziom gry był bardzo wyrównany, w szczególności u góry tabeli, gdzie praktyczni 5 drużyn do ostatniej kolejki miało realne szanse na zwycięstwo w lidze. Decydujące spotkania rozegrano 21 listopada i padły następujące wyniki: GIZA RACING – BANDA HASANA (5:0), TEAM KAJAKI24 – TRANS-MED. (1:1), VICTORIA – INOTM PLATINUM (0:5), OLIKO FT – PRIMA WARKA (0:5), NANKATSU – TOP MARKET (0:5), UŚMIECH NAD PILICĄ – DRINK TEAM (5:2). Ostatecznie doprowadziło to do wywalczenia I MIEJSCA w sezonie 2020/21 przez TEAM KAJAKI24 ( 25pkt), II miejsce zajął TRANSMED (25 pkt), III miejsce PRIMA WARKA (25 pkt), IV miejsce INOTM PLATINUM (24 pkt), V miejsce TOP MARKET (22 pkt), VI miejsce GIZA RACING (19 pkt), VII miejsce BANDA HASANA (19 pkt), VIII miejsce VICTORIA (13 pkt), IX miejsce UŚMIECH NAD PILICĄ (11 pkt), X miejsce DRINK TEAM (3 pkt), XI miejsce NANKATSU (3 pkt), XII miejsce OLIKO FT (3 pkt). Królem strzelców został Paweł Grodzki (INOTM PLATINUM) , Najlepszym Zawodnikiem Kacper Zieliński (TRANS-MED.), Najlepszy Bramkarz Bartosz Putkiewicz (TOP MARKET).

21 listopada rozegraliśmy także SUPERPUCHAR LIGI. Do walki stanęło 7 drużyn. Pierwszy ćwierćfinał zakończył się duża niespodzianką, UŚMIECH NAD PILICĄ pokonał mistrza WLH TEAM KAJAKI24 3:2. Kolejne spotkanie było walkowerem dla TOP Market. W trzecim ćwierćfinale również było ciekawie. O mały włos, a Giza Racing pokonała by wicemistrza ligi. Jednak PRIMA AUTO Warka zachowała zimną krew i ostatecznie zwyciężyła 3:2. W czwartym ćwierćfinale – zgodnie z przewidywaniami TRANSMED wygrał z DRINK TEAM 7:3. W pierwszym półfinale Uśmiech nad Pilica grał z Top Marketem. Tym razem niespodzianek nie było i TOP Market zwyciężył z rywalem 4:1. W drugim meczu półfinałowym Prima Auto Warka ograła Trans-Med 4:0. W finale naprzeciw siebie stanęli Top Market i Prima Auto Warka. Po raz kolejny PRIMA AUTO WARKA nie dała szans rywalowi i zwyciężyła spotkanie 4:1, tym samy sięgając po SUPERPUCHAR LIGI.

Na zakończenie zawodów Dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Warce Marian Górski wręczył wszystkim drużynom pamiątkowe puchary, medale i nagrody za udział w lidze WLH. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za sportowe zaangażowanie i grę na najwyższym poziomie i  zapraszamy na kolejna odsłonę Wareckiej Ligi Halowej która wystartuje już niebawem – 27 listopada.