PSP 2 w Warce wygrywa Gminne Zawody Lekkoatletyczne

199

30 maja na terenie Kompleksu Lekkoatletycznego w Warce odbył się Gminny Czwórbój LA organizowany przez Centrum Sportu i Rekreacji w Warce.

W zawodach skierowanych do uczniów z roczników 2010-2012 wzięły udział następujące reprezentacje: PSP nr 2 w Warce, PSP Wrociszew, PSP Konary i PSP Ostrołęka. Zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach: biegu na 60m., skoku w dal, rzucie piłeczką palantową i biegu długodystansowym dla dziewcząt na 600 m, dla chłopców na 1000m. Rywalizacja o podium była zacięta.

Zawody miały charakter drużynowy dlatego też na koniec zawodów policzono punkty za poszczególne konkurencje i wyłoniono najlepszą drużynę w kategorii dziewcząt i chłopców. W tym roku bezkonkurencyjna okazała się Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Warce.

Na zakończenie Dyrektor CeSiR Warka Paweł Maciejewski wyróżnił najlepszych zawodników wręczając im medale w rywalizacji indywidualnej, a najlepszym szkołom pamiątkowe pucharami.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom udanych startów  i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach lekkoatletycznych.

Oto wyniki w poszczególnych konkurencjach:

Bieg – 60 m

  1. Weronika Galińska – PSP 2 Warka – 9,37 s.
    2. Eliza Konarska – PSP 2 Warka – 9,63 s.
    3. Martyna Mikos – PSP 2 Warka – 9,64 s.

1.Wiktor Sowa – PSP 2 Warka – 7,51 s.
2. Aleksander Kuciński – PSP 2 Warka – 8,44 s.
3. Kacper Kosterski – PSP Konary – 8,69 s.

Rzut piłeczka palantową

  1. Valentyna Nechyporuk – PSP Ostrołęka – 29 m
    2. Zuzanna Rudnicka – PSP Konary – 27,5 m
    3. Zofia Rudnicka – PSP 2 Warka – 26 m

1.Wiktor Sowa – PSP 2 Warka – 50 m
2. Kacper Kosterski – PSP Konary – 42,0 m
3. Filip Janus – PSP Wrociszew – 39 m

Skok w dal

  1. Konarska Eliza – PSP 2 Warka – 408 cm
    2. Weronika Galińska – PSP 2 Warka – 386 cm
    3. Mikos Martyna – PSP 2 Warka – 365 cm
  2. Wiktor Sowa – PSP 2 Warka – 448 cm
    2.Aleksander Kuciński – PSP 2 Warka – 419 cm
    3.Filip Janys – PSP Wrociszew – 406 cm

Bieg 600 m

  1. Valentyna Nechyporuk – PSP Ostrołęka – 2:22, 25
    2. Eliza Konarska – PSP 2 Warka – 2:24,91
    3. Hanna Kurzepa – PSP 2 Warka – 2:25,04

Bieg 1000 m

  1. Wiktor Sowa – PSP 2 Warka – 3:38,18
    2. Olaf Madej – PSP 2 Warka – 3:48,84
    3. Kacper Kosterski – PSP Konary – 3:53,74

Kat. Indywidualna dziewcząt

I miejsce – Valentyna Nechyporuk – 173 pkt.
II miejsce – Eliza Konarska – 168 pkt.
III miejsce – Weronika Galińska – 166 pkt.

Kat. Indywidualna chłopców

I miejsce – Wiktor Sowa  – 305 pkt.
II miejsce – Kacper Kosterski – 194 pkt.
III miejsce – Kuciński Aleksander – 188 pkt.

Kat. drużynowa dziewcząt

I miejsce – PSP 2 WARKA – 773 pkt.
II miejsce – PSP WROCISZEW – 537 pkt.
III miejsce – PSP KONARY – 491 pkt.
IV miejsce – PSP OSTROŁĘKA – 352 pkt.

Kat. drużynowa chłopców

I miejsce – PSP 2 WARKA – 911 pkt.
II miejsce – PSP KONARY – 589 pkt.
III miejsce – PSP OSTROŁĘKA – 539 pkt.
IV miejsce – PSP WROCISZEW – 532 pkt.

GRATULUJEMY!!!