Siatkarki walczą pomimo trudności

468

Drużyna kobiet WTS Warka w ramach rozgrywek III ligi siatkówki w minionym czasie rozegrała trzy spotkania, które niestety zakończyły się porażkami 0:3.

II runda rozgrywek dla wareckiej drużyny zaczęła się niekorzystnie. Na początek –  obostrzenia dotyczące sportów halowych przyczyniły się do zawieszenia rozgrywek i przekładaniem meczów. Następnie drużynę dotknęła seria niedyspozycji i kontuzji zawodniczek. Dziewczyny mimo przeciwności dzielnie walczą lecz fakt nieobecności podstawowych graczy mocno utrudnia rywalizacje na dobrym poziomie.

30 stycznia WTS zagrał pierwszy mecz po dłuższej przerwie, a przeciwniczkami były dziewczyny z Mińska Mazowieckiego. Pierwszy set nie poszedł po myśli wareckich siatkarek i zakończył się wynikiem 13:25. Druga odsłona to lepsze gra wareckiego zespołu i walka punkt za punkt, ale w końcówce seta na parkiecie zaczęły dominować rywalki, które przechyliły szale zwycięstwa na swoją stronę. Trzeci set miał podobny przebieg. Warczanki nie potrafiły utrzymać równego rytmu gry i przewagi na boisku.  Mecz zakończył się na korzyść gości 3:0.
WTS INOVATIV Warka-MKS „Olimp” Mińsk Mazowiecki 0:3 (13:25, 18:25, 19:25)

Na mecz do Raszyna warecka drużyna pojechała bez dwóch podstawowych zawodniczek.  Eksperymentalne ustawienie mogło zaskoczyć przeciwniczki, ale dobrze dysponowane rywalki szybko rozbiły naszą obronę dokładnymi zagrywkami. Choć gra warczanek rozkręcała się z seta na set to drużyna Raszyna kontrolowała przebieg spotkania doprowadzając do zwycięstwa 3:0.
UKS Orlęta Raszyn -WTS INOVATIV Warka 3:0 (25:8, 25:11, 25:17)

Ostatni mecz 7 lutego WTS zagrały z drużyną z Kobyłki. Jak przystało na vice liderki ligi, UKS Trójka Kobyłka wysoko postawiła poprzeczkę wareckiej drużynie. Pierwszy set to dominacja gości i wynik 25:9. W drugiej odsłonie meczu warczanki w końcu nawiązały walkę i można było zobaczyć kilka ciekawych akcji, aczkolwiek kolejny raz triumfowały rywalki. Trzeci set najlepszy w wykonaniu wareckiej drużyny mógł przynieść niespodziankę. Przy stanie 18:20 wareckie siatkarki były bliskie remisu, ale dekoncentracją dziewczyny zaprzepaściły szanse na „urwanie” seta. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem UKS Trójki Kobyłka.
WTS INOVATIV Warka – EASY WRAP Trójka Kobyłka 0:3 (9:25, 15:25, 19:25)

W najbliższym czasie WTS zagra we własnej hali z liderem ligi UKS SPARTA Grodzisk Mazowiecki. Następnie przed drużyną 2 trudne spotkania z Esperanto i Konstancinem oraz kolejne dwa mecze z równorzędnymi przeciwniczkami. Będzie to dobra okazja do walki o  ligowe zwycięstwo w tym sezonie. Mecze można śledzić na portalach fb drużyny WTS INOVATIV Warka – Sekcja Kobiet.