Sportowe ferie z CeSiR

144

Za nami pierwszy tydzień aktywnych ferii w Centrum Sportu i Rekreacji, podczas których dzieci miały możliwość uczestniczenia w półkolonii, a także zawodach i rywalizacjach sportowych.

W ramach Sportowego Tygodnia z CeSiR nasi wychowankowie codziennie od poniedziałku do piątku uczestniczyli w różnorodnych zajęciach sportowych, rekreacyjnych i artystycznych. W hali CeSiR rozegrali turniej piłki nożnej, wzięli udział w wyścigach i sztafety, skakali na dmuchańcach. Podczas aktywności na basenie doskonalili technikę pływania i bawiły się na wodnym torze przeszkód! Dzieci wyjechały również do Góry Kalwarii na lodowisko! W świetlicy grały w planszówki i tworzyły prace plastyczne. Obyło się też spotkanie z policja, sanepidem i załogą WOPR. Nie było czasu na nudę!

Ponadto dla śmiałków odbywały się turnieje i rywalizacje sportowe. 16 stycznia zorganizowano Zawody Strzeleckie. Dzieci i młodzież rywalizował w dwóch kategoriach wiekowych klas III – V i VI VIII. Zgodnie z regulaminem zawodów każdy zawodnik oddawał 5 strzałów próbnych, a następnie 10 ocenianych. Oto zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:

Kat. klasy III – V

I miejsce – Maciej Metryka
II miejsce – Filip Prażmowski
III miejsce – Wiktor Majewski

I miejsce – Julia Wojtas

Kat. klasy VI – VIII

I miejsce – Jan Frask
II miejsce – Mateusz Sekuła
III miejsce – Jacek Golbert

I miejsce – Ania Dębecka
II miejsce – Weronika Skalska

17 stycznia w hali sportowej CeSiR odbyły się zmagania siatkarskie dla dzieci w wieku 7-11 lat. Gra przebiegała w  3 kategoriach. Najmłodsi i poczatkujący rywalizowali w rzucance siatkarskiej, grano mecze „każdy z każdym” a następnie rewanże. W tej kategorii wszyscy zwodnicy za zaangażowanie zostali nagrodzeni pamiątkowym medalem. Wyróżniono dwie najlepsze zawodniczki Natalię Potrzebowską i Asię Cwyl, które wygrały po 14 meczów.

Bardziej doświadczeni zawodnicy, którym nie były obce odbicia sposobem górnym dolnym rywalizowali w grze 1×1. Chłopcy zostali podzieleni na dwie grupy rozgrywkowe, w których odbyła się runda zasadnicza i rewanże. Następnie po dwóch najlepszych zawodników stanęło do walki o podium. W grupie dziewcząt rywalizacja przebiegała systemem każdy z każdym jeden set do 7 pkt.  Mecze były bardzo zacięte, a oto kwalifikacja końcowa turnieju:

Kat. dziewcząt

I miejsce – Zofia Kuźma
II miejsce – Pola Kurzepa
III miejsce – Zofia Wojewódzka

Kat. chłopców

I miejsce – Szymon Cwyl
II miejsce – Tomek Cwyl
III miejsce – Mateusz Warda

18 stycznia w ramach Sportowych Ferii z CeSiR miał miejsce Turniej Piłki Nożnej. Rywalizowały dzieci z roczników 2011-2016 z podziałem na grupę starsza i młodszą. Poniżej klasyfikacja końcowa turnieju:

Gr. Młodsza:
I miejsce – KS WARCIAKI – 14 pkt.
II miejsce – AC PAJACE – 7 pkt.
III miejsce – KS PIŁKA – 6 pkt.
IV miejsce – JAJOWACI – 3 pkt.

Gr. Starsza:
I miejsce – BARCELONA – 7pkt.
II miejsce – NIEPOKONANI – 6 pkt.
III miejsce – LEGIONIŚCI – 3 pkt.

Ponadto 19 stycznia w hali sportowej CeSiR odbyły się gry i zabawy lekkoatletyczne, a 20 stycznia Rekreacyjna Sobota podczas której uczestniczy mieli okazje pobawić się na dmuchańcach, pograć w piłkę nożną, koszykówkę i tenis stołowy. Na basenie do dyspozycji był Wodny Tor Przeszkód. Teraz rozpoczynamy drugi tydzień aktywności