Superpuchar WLH zdobywa TEAM KAJAKI24

671

6 marca w Centrum Sportu i Rekreacji w Warce odbył się Turniej o Superpuchar Wareckiej Ligi Halowej, a  także podsumowanie ligi sezonu 2021/22.

Do turnieju zakwalifikowało się 8 najlepszych zespołów WLH: TRANS-MED., TEAM KAJAKI24, TOP MARKET, PRIMA AUTO WARKA, GIZA RACING, UŚMIECH NAD PILICĄ, KS WARKA JUNIORZY oraz STAL PLAST.

W pierwszym ćwierćfinale miała zmierzyć się pierwsza z ósmą drużyną. Szczęście jednak dopisało drużynie STAL PLAST, która awansowała bezpośrednio do półfinału, ze względu na rezygnacje drużyny Transmedu z udziału w turnieju. W drugim spotkaniu zagrała 4 i 5 drużyna ligi. Dzięki dobrej grze GIZA RACING wyeliminowała PRIMĘ AUTO WARKA z dalszych rozgrywek wygrywając mecz 3:2. W trzecim ćwierćfinale TOP MARKET stoczył zacięty pojedynek i wygrał z UŚMIECHEM nad PILICĄ 2:1, a TEAM KAJAKI24 bez większych problemów zwyciężyły z KS WARKA Juniorami 5:0. W ten sposób poznaliśmy pary półfinałowe STAL PLAST zagrał z GIZĄ, a TOP MARKET z TEAM KAJAKI24.

W pierwszej półfinałowej potyczce STAL PLAST wykorzystał swoją szansę i niespodziewanie, po znakomitej grze wygrał spotkanie 3:2 i awansował do finału! W drugim meczu TOP Market musiał uznać wyższość drużyny TEAM Kajaki24, która tym razem wygrała 3:1.

W Finale SUPERPUCHARU LIGI naprzeciw siebie stanęli TEAM KAJAKI24 i STAL PLAST. Początek spotkania układał się po myśli drużyny STAL PLAST, która po świetnym początku wyszła na prowadzenie 1:0, a niedługo potem podniosła wynik na 2;0.  Sensacja wisiała w powietrzu! Ósma drużyna ligi mogła stać się czarny koniem turnieju!  Jednak bardziej doświadczony TEAM KAJASKI24 nie składał broni i wziął się mocno do odrabiania strat. Konsekwencją i twardą grą doprowadził do remisu 2:2, by ostatecznie zwyciężyć mecz finałowy 4:2.

Tym sposobem po emocjonującym finale TEAM KAJAKI24 zdobył SUPERPUCHAR WLH.

Na zakończenie turnieju Dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji Marian Górski wręczył puchary i nagrody wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji Wareckiej Ligi Halowej.  W rozgrywkach ligowych sezonu 2021/22 zwyciężył TRANSMED, II miejsce zajął TEAM KAJAKI24, III miejsce TOP MARKET, IV miejsce PRIMA AUTO WARKA, V miejsce GIZA RACING, VI miejsce UŚMIECH NAD PILICĄ, VII miejsce KS WARKA JUNIORZY, VIII miejsce STAL PLAST. IX miejsce DRINK TEAM, która z powodu walkowerów spadła na ostanie miejsce rozgrywek. Wręczono także SUPERPUCHAR WLH dla TEAM KAJAKI24  i pamiątkowe puchary uczestnikom finału i półfinałów.

Wyróżniono również 3 najlepszych zawodników; Tytuł Króla Strzelców zdobył Maciej Bubec /Team Kajaki24/, Najlepszym Bramkarzem okrzyknięto Macieja Rogalskiego /Uśmiech nad Pilicą/, a Najlepszym zawodnikiem został Maciej Jabłoniec / TRANS-MED/.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom WLH w sezonie 2021/22.