Świąteczny Turniej Minisiatkówki

537

17 grudnia w hali sportowej CeSiR odbył się Świąteczny Turnieju Minisiatkówki. W rozgrywkach wzięli udział młodzi zawodnicy i zawodniczki z sekcji siatkówki CeSiR i WTS Warka. Zawody rozegrano w czterech kategoriach: rzucanki siatkarskiej dla najmłodszych, singli, dwójek i trójek.

W grupie młodszej, dla której były to pierwsze tego typu zawody, rywalizacja przebiegała w rzucance siatkarskiej. Celem turnieju było przede wszystkim poznanie przepisów gry i zdobywanie doświadczenia w pojedynkach meczowych. Najmłodsi angażowali całe serducha w grę! W kategorii singli również nie brakło wiele zaciętych meczów. Zawodnicy początkowo rozgrywali mecze w dwóch grupach A i B „każdy z każdym”, a następnie 4 najlepszych zawodników zmierzyło się w wielkim finale.

Starsi zawodnicy rywalizowali w kategorii dwójek i trójek. Celem zawodów było sprawdzenie zdobytych umiejętności siatkarskich i panowania nad piłką w grze. Wymagana była poprawna zagrywka i rozegranie prostej akcji. W obu grupach rywalizacja przebiegała systemem każdy z każdym, dwójki rywalizowały do 15 pkt, trójki do 25. W czasie gry wywiązało się kilka zaciętych pojedynków, o których wyniku często decydował zaledwie punkt.

Na zakończenie zawodów wszyscy młodzi zawodnicy zostali nagrodzeni świątecznymi upominkami i medalami.

Oto klasyfikacja końcowa zawodów:

Kat. rzucanka siatkarska
Gratulujemy sportowego zaangażowania! I miejsce –  Olek Wodziński, Natalia Potrzebowska, Zuzia Trocińska, Szymon Kwaśniewski, Stefa Banach, Julia Hyjek

Kat. Single
I miejsce – Lila Skowron
II miejsce – Amelka Górka
III miejsce – Lilia Grzywacz
IV miejsce – Zosia Wojewódzka
V miejsce – Julia Banach, Wojtek Dubiel,  Patryk Pruszewski , Filip Adamiec

Kat. Dwójki
I miejsce – Robert Jasieńczuk, Eliza Konarski
II miejsce – Szymon Cwyl, Nadia Łuczak
III miejsce – Tomek Cwyl, Amelka Kapusta, Zuzia Romanowska
IV miejsce – Julek Przybylski, Natalia Łuczak
V miejsce – Fabian Błaszczak, Iza Romanowska
VI miejsce – Antek Ślusarski, Zosia Kościanek

Kat. Trójki
I miejsce – Świąteczne Renifery – Patryk Zalewski, Oskar Kocyk, Maja Pryzbylska
II miejsce – Krasnoludy – Olek Kuciński, Weronika Zalewska, Łucja Dybcio
III miejsce – Mikołaje – Kacper Kocyk, Małgosia Pochylska, Kinga Snopczyńska, Patryk Chodór
IV miejsce – Rudolfy – Aleks Giziński, Ania Buczek, Zosia Kuśmierska

Gratulujemy wszystkim zawodnikom zaangażowania i wyników, a zgromadzonym kibicom dziękujemy za doping i wspieranie młodych zawodników!

Za pomoc w organizacji zawodów dziękujemy wolontariuszom Zosi Kuśmierskiej, Łucji Dybcio, Kindze Snopczyńskiej i Aleksowi Gizińskiemy za sędziowanie meczów, a także rodzicom Pani Ani Janocie-Potrzebowskiej za pomoc w biurze zawodów i Panu Łukaszowi Cwylowi za fotorelację z zawodów. Podziękowania kierujemy też do Pani Małgosi i Pana Leszka Górniewicz za pyszne jabłka.

Organizatorem Świątecznego Turnieju Minisiatkówki było Centrum Sportu Rekreacji w Warce i WTS Warka.