Świąteczny Turniej Minisiatkówki

432

23 grudnia w hali sportowej Centrum Sportu i Rekreacji odbył się Świąteczny Turniej Minisiatkówki 1 x 1 dla najmłodszych zawodników WTS Warka. Turniej rozegrano w dwóch grupach wiekowych: 2009-11 i 2012-14.

W grupie starszej rywalizacja przebiegała systemem „każdy z każdym” w kat. chłopców i dziewcząt. Celem zawodów było sprawdzenie zdobytych umiejętności siatkarskich, panowania nad piłką w grze 1 x 1 oraz wyłonienie zwycięzców poszczególnych kategorii. Każdy mecz składał się z jednego seta granego do siedmiu punktów z zachowaniem dwu punktowej przewagi. W czasie turnieju wywiązało się wiele ciekawych pojedynków. Jeden z meczów zakończył się nawet wynikiem 12:10 co świadczy o bardzo wyrównanym poziomie gry! Oto klasyfikacja końcowa turnieju:

Kat. dziewcząt

I miejsce  – Maja Krawczyk
II miejsce – Gabrysia Janowska
III miejsce – Magda Kryszpińska

Kat. chłopców

I miejsce – Patryk Zalewski
II miejsce – Franek Marczak
III miejsce – Kacper Kocyk

W grupie młodszej, dla której były to pierwsze tego typu zawody, rywalizacja przebiegała również systemem każdy z każdy, ale w „rzucance” siatkarskiej. Celem turnieju było przede wszystkim poznanie przepisów gry i zdobywanie doświadczenia w pojedynkach meczowych. Tu nie było klasyfikacji końcowej. Gratulujemy Nadii, Idze, Patrycji, Zosi, Mai, Antkowi S, Antkowi B, Mateuszowi i Fabianowi sportowego zaangażowania i walki o każdy punkt na boisku!

Na zakończenie turnieju Prezes WTS Warka Pan Andrzej Warda wręczył wszystkim zawodnikom pamiątkowe medale, dyplomy i nagrody! Gratulujemy wszystkim zawodnikom uczestniczącym w grze!

Dziękujemy także zawodnikom seniorskiej drużyny Filipowi Stoli i Mateuszowi Bogumiłowi za pomoc w przeprowadzeniu turnieju i sędziowaniu meczów.

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z turnieju.

WTS Warka