Tenisowe zmagania w CeSiR

242

19 listopada w Centrum Sportu i Rekreacji w Warce odbył się drugi w tym sezonie Turniej Tenisa Stołowego. Rywalizacja przebiegała w kategorii open mężczyzn i kobiet.

Niedzielny turniej przyciągnął 20 zawodników i 3 zawodniczki. Po oficjalnym rozpoczęciu nastąpiło losowanie do rozstawienia zawodników w harmonogramie gier. Mecze toczyły się do trzech wygranych setów. Mężczyźni rywalizowali systemem rosyjskim (do dwóch przegranych, następnie mecze o miejsca). Zaleta tego systemu jest fakt że jedna porażka nie deklasuje zawodnika z gry i ma on szanse zdobyć wicemistrzostwo. Kobiety walczyły zaś w jednej grupie systemem „każdy z każdym”. Rozegrano wiele ciekawych pojedynków, a rywalizacja z meczu na mecz była coraz bardziej zacięta. Zawdy stały na dobrym poziomie. Ostatecznie na podium znaleźli się:

Kat. Mężczyzn

I miejsce – Walczak Cezary
II miejsce – Gzubicki Rafał
III miejsce – Klimek Zenon

Kat. Kobiet

I miejsce – Gwardys Magdalena
II miejsce – Galera Katarzyna
III miejsce – Janoszczuk Aldona

Na zakończenie dekoracji najlepszych zawodników i zawodniczek dokonał Dyrektor CeSiR Paweł Maciejewski wręczając pamiątkowe puchary oraz nagrody. Gratulujemy zwycięzcom zawodów, jak również wszystkim zawodnikom sportowego zaangażowania i dobrych wyników. Na kolejne zawody zapraszamy w lutym. Organizatorem turnieju był CeSiR Warka.