VI Memoriał Strzelecki im. płk. D. Kossakowskiego na 700-lecie Warki

731

W sobotę 19 czerwca, na strzelnicy w Warce rozegrano zawody strzeleckie. Jest to cykliczna impreza sportowa, poświęcona pamięci Honorowego Obywatela Warki oraz Modliborzyc i Zasłużonego dla Powiatu Grójeckiego, wieloletniego Prezesa Klubu Żołnierzy Rezerwy Ligi Obrony Kraju im. Piotra Wysockiego. Stąd nazwa – Memoriał Strzelecki im. płk. Dariusza Kossakowskiego. Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Warki Pana Dariusza Gizki. W tym roku wpisała się w obchody 700 Lecia Warki. Na pucharach i statuetkach dla najlepszych strzelców znalazł się stosowny napis dotyczący tej historycznej daty.

Do sportowej rywalizacji przystąpiło ok. 50 osób, zarówno strzelców z licencją zawodniczą jak i amatorów, miłośników tej dyscypliny sportu. Zawodnicy mogli strzelać w trzech konkurencjach. W strzelaniu z pistoletu centralnego zapłonu ( P 83 kal. 9 mm ):
1 miejsce z wynikiem 92 pkt. Sielski Rafał, 2 miejsce Ostrowski Piotr 87 pkt.,
3 miejsce Wysmoliński Krystian 87 pkt.
W konkurencji karabin centralnego zapłonu (karabin JACK na bazie KBK AK kal.7,62 ): 1 miejsce Dulny Jan wynik 94 pkt.,
2 miejsce Przybylski Grzegorz 90 pkt., 3 miejsce Ostrowski Piotr 89 pkt.
W dwuboju strzeleckim zwyciężył Ostrowski Piotr, drugi był Sielski Rafał a  trzeci Siekut Mariusz. Dla zawodników posiadających licencję strzelecką było strzelanie z broni gładkolufowej do celów metalowych.

Jak co roku w imprezie uczestniczyli przedstawiciele zaprzyjaźnionych z Klubem Żołnierzy Rezerwy w Warce organizacji i stowarzyszeń. Klub Żołnierzy Rezerwy LOK w Nałęczowie z Prezesem mjr. rez. Stanisławem Olszewskim, Związek Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego w Grójcu z płk. rez. Stanisławem Glińskim oraz Koło tej organizacji w Warce z Janem Rybarczykiem. Byli również przedstawiciele Stowarzyszenia Tradycji Ludowego Wojska Polskiego w Grójcu. Najlepsi zawodnicy uhonorowani zostali statuetkami strzeleckimi a w klasyfikacji generalnej pucharami. Aktu wręczenia trofeów dokonał w imieniu Burmistrza Warki Dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Warce Marian Górski. Uczestnicy memoriału mieli okazję zobaczyć ciekawą ekspozycję tarcz strzeleckich myśliwskich i kurkowych z kolekcji Państwa Marzeny, Andrzeja i Jarosława Marczaków z Białobrzegów. Finansowe i materiałowe wsparcie imprezy organizatorzy otrzymali od Burmistrza Warki, Dyrektora Centrum Sportu i Rekreacji w Warce, Burmistrza Modliborzyc ( rodzinna miejscowość płk. D. Kossakowskiego) – zakup pucharów i statuetek oraz dyplomów, a także od Dyrektora Biura Mazowieckiego Zarządu Wojewódzkiego Ligi Obrony Kraju – dostarczenie pistoletów P 83. Obsługę zawodów stanowili członkowie KŻR LOK w Warce posiadający kwalifikacje sędziowskie Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego.

Organizatorzy