Warecka Liga Wyczynowa zakończona!

473

12 września dobiegła końca rywalizacja w ramach Wareckiej Ligi Wyczynowej organizowanej przez Stowarzyszenie Warecki Klub Strzelecki. Cztery rundy, cztery niedziele zaciętych strzeleckich pojedynków wyłoniły w końcu zwycięzców ligi.

Warecka Liga Wyczynowa była całkiem nową formą rywalizacji strzeleckiej organizowaną przez SKWS w bieżącym roku. Zawody były wyjątkowe ze względu na formę, która obowiązuje również na mistrzostwach Polski i odbyły się zgodnie z przepisami ISSF. Zawodnicy od maja spotkali się czterokrotnie na wareckiej strzelnicu w celu sprawdzenia się w konkurencjach karabin bocznego zapłonu (50 metrów w pozycji leżącej) i pistolet sportowy (w postawie stojącej, jedna ręka). Do udziału w zawodach niezbędna była kurtka oraz pas strzelecki, które umożliwiały poprawną postawę strzelecką.

12 września podczas ostatniej odsłony zmagań, poznaliśmy ostateczne wyniki w klasyfikacji generalnej i wyłoniliśmy najlepszych zawodników ligi:  I miejsce zajął Paweł Skruczaj, II miejsce Maciej Marcinkowski, a III miejsce – Magdalena Skruczaj.

Zwycięzcom gratulujemy oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i zapraszamy na kolejną Warecką Ligę Wyczynową w przyszłym roku!!

SWKS Warka