Wielkanocny Turniej Minisiatkówki

452

14 kwietnia w  hali sportowej CeSiR odbył się Wielkanocny Turniej dla najmłodszych pasjonatów piłki siatkowej.

W zawodach wzięło udział ponad pięćdziesięcioro dzieci w wieku od 7-13 lat, które od października trenują przy WTS Warka. Rywalizacja odbywała się w 2 kategoriach wiekowych: dzieci starszych 10-13 lat i młodszych 7-10 lat. Celem zawodów było sprawdzenie posiadanych umiejętności siatkarskich, zdobywanie doświadczenia w grze oraz wyłonienie zwycięzców poszczególnych kategorii.

Dzieci starsze rozegrały zawody w trójkach. Rywalizacja przebiegała systemem „każdy z każdym” do 9 pkt. z zachowaniem dwu punktowej przewagi. Gra była bardzo wyrównana i zacięta. Niejednokrotnie spotkania kończyły się przy stanie 14-12 pkt. Ponadto aby wyłonić zwycięzcę turnieju należało rozegrać dodatkowy mecz, bo dwie pierwsze  drużyny zakończyły turniej z takim samy dorobkiem punktów.

Oto zwycięscy w kat. 10-13 lat.

I miejsce – Drużyna 6 – Julek Przybylski, Ania Buczek, Madzia Kryszpińska
II miejsce – Drużyna 5 – Oskar Kocyk, Anastazja Milczarczyk, Maja Przybylska
III miejsce – Drużyna 2 – Patryk Zalewski, Paulina Szymaniak, Aleks Giziński, Amelka Przybylska

W kategorii młodszej, zawodników podzielono na 4 grupy ze względu na wiek i zdobyte do tej pory umiejętności. W każdej z nich rywalizacja przebiegała systemem każdy z każdym, a grę toczono w układzie 1×1. Najmłodsi zawodnicy wykazywali się ogromnym zaangażowaniem i ambitną grą. Poniżej wyniki w kategorii 8-10 lat.

Chłopcy gr.1
I miejsce – Szymon Cwyl
II miejsce – Antoś Ślusarski
III miejsce – Fabian Błaszczak

Chłopcy gr. 2
I miejsce – Filip Adamiec
II miejsce – Szymon Jakubaszczek
III miejsce – Patryk Kruszewski

Dziewczynki gr. 1
I miejsce – Nadia Łuczak
II miejsce- Iga Bomba
III miejsce – Sandra Kiliańska

Dziewczynki gr. 2
I miejsce – Zofia Wojewódzka
II miejsce – Zofia Kuźma
III miejsce – Amelka Górka

Na zakończenie zawodów Prezes WTS Warka Andrzej Warda wręczył wszystkim uczestnikom Wielkanocnego Turnieju Minisiatkówki dyplomy i upominki, a zwycięzców wyróżnił medalami i nagrodami. Gratulujemy wszystkim zawodnikom zaangażowania i walki o każdy punkt. Organizatorem zawodów było Wareckie Towarzystwo Siatkówki we współpracy z CeSiR Warka.