Wiosenne Zawody Pływackie

232

9 kwietnia na terenie Krytej Pływalni „Olimpic” w Warce odbyły się Zawody Pływackie „Powitanie Wiosny” pod patronatem Burmistrza Warki. Organizatorem rywalizacji był UKS Olimpic Warka i CeSiR Warka.

W zawodach więzło udział 120 osób. Zawodnicy i zawodniczki w wieku 6-11 lat rywalizowali w konkurencjach 25m stylem dowolnym i 25m stylem grzbietowym, a młodzież w wieku 12-14 lat w konkurencjach 50m stylem dowolnym, 50m stylem grzbietowym i 50m stylem dowolnym. Celem zawodów była popularyzacja pływania wśród dzieci i młodzieży i wyłonienie najlepszych początkujących pływaków z terenu gminy Warka.

Oto wyniki w poszczególnych konkurencjach:

STYL DOWOLNY – 25 M
Miejsce Imię i nazwisko Wynik Miejsce Imię i nazwisko Wynik
DZIEWCZYNKI – 6 lat
1. Matylda Wójcik 56.05
DZIEWCZYNKI – 7 lat CHŁOPCY – 7 lat
1. Joanna Cwyl 28.57 1. Miłosz Wiaderny 37.47
2. Kaja Bukowska 46.41 2. Jakub Lewicki 38.05
3. Aleksandra Wlazeł 50.53 3. Jan Śpiewak 45.32
4. Natalia Witkowska 51.02 4. Maciej Surmacki 53.96
5. Jan Głasek 1:17.40
DZIEWCZYNKI – 8 lat CHŁOPCY – 8 lat
1. Natalia Napiórkowska 42.72 1. Szymon Jasik 25.22
2. Maja Białecka 43.15 2. Marcel Wójcik 29.80
3. Dalia Avalli 46.89 3. Krystian Bekasiewicz 33.11
4. Filip Wawrzkiewicz 38.39
DZIEWCZYNKI – 9 lat CHŁOPCY – 9 lat
1. Pola Kurzepa 25.65 1. Kajetan Wiaderny 20,01
2. Nadia Branicka 25.93 2. Tomasz Cwyl 21.60
3. Hanna Oktabowicz 26.40 3. Bartłomiej Fruba 25.83
4. Marcelina Wolny 27,09 4. Stanisław Rolski 26.56
5. Wiktoria Molak 27.37 5. Maciej Pękacki 29.13
6. Zuzanna Trocińska 28.41 6. Dawid Szczepaniak 29.75
7. Hanna Skrzyniarz 29.35 7. Juliusz Makowski 29.81
8. Zofia Matyjek 32.66 8. Filip Kamusiński 30.13
9. Liliana Grzywacz 35.01 9. Łukasz Bańskowski 31.18
10. Hanna Żarlak 35.14 10. Bruno Dąbrowski 31.68
11. Julia Kocyk 38.74 11. Maksymilian Ziętkowski 33.04
12. Lena Baranowska 40.19 12. Oliwier Wenelczyk 33.37
13. Natalia Sobczyk 44.90 13. Tomasz Szczęsny 33.56
14. Julia Hyjek 48.54 14. Ryszard Skrzyński 35.21
15. Liliana Michałowska 1:07.29
DZIEWCZYNKI – 10 lat CHŁOPCY – 10 lat
1. Julia Surmacka 25.65 1. Mateusz Paczyński 22,02
2. Emilia Zielińska 25.70 2. Maks Górniewicz 22.94
3. Agnieszka Snopczyńska 25.72 3. Jan Paprocki 23.30
4. Amelia Śpiewak 31.09 4. Szymon Cwyl 24.90
5. Barbara Głasek 36.43 5. Kacper Strzyżewski 24.52
6. Jerzy Kula 25,11
7. Jan Dzwonkowski 25.64
8. Antoni Puk 26.50
9. Szymon Bartuszek 26.81
10. Mikołaj Makara 26.97
11. Julian Bielecki 27.80
12. Patryk Duch 29,01
13. Aleksander Traczyk 29.20
14. Franciszek Paciorek 30.70
15. Juliusz Seremak 33.16
16. Aleksander Gowin 33.44
17. Cezary Świątkiewicz 34.75
DZIEWCZYNKI – 11 lat CHŁOPCY – 11 lat
1. Zuzanna Pawłowska 20.22 1. Jakub Paczka 18.53
2. Zofia Wiśniewska 21.74 2. Wiktor Nowakowski 20,01
3. Gabriela Janowska 21.81 3. Loris Avalli 21.83
4. Tosia Krzesińska 24.54 4. Jakub Paczyński 22.50
5. Zuzanna Romanowska 24.66 5. Franciszek Makowski 24.47
6. Jagoda Jagiełło 26,11 6. Bartosz Gajdak 24.96
7. Helena Skrzyńska 31.41 7. Antoni Kłosiewicz 27.19
8. Szymon Rudecki 28.18
STYL DOWOLNY – 50 M
Miejsce Imię i nazwisko Wynik Miejsce Imię i nazwisko Wynik
DZIEWCZYNKI – 12 lat CHŁOPCY – 12 lat
1. Maja Lech 40.81 1. Mateusz Cendrowicz 40.51
2. Metusz Brynda 50,22
3. Szymon Goździk 55.34
4. Bartosz Nowacki 1:15.00
DZIEWCZYNKI – 13 lat CHŁOPCY – 13 lat
1. Karina Tkaczyk 38.29 1. Witold Wicik 41.91
2. Blanka Milczarska 54.03 2. Przemysław Sobczyk 51.23
3. Jakub Bartuszek 51.51
4. Filip Sowiński 58.82
DZIEWCZYNKI – 14 lat CHŁOPCY – 14 lat
1. Pola Krzesińska 36.40 1. Julian Wolny 51.61
STYL GRZBIETOWY – 25 M
Miejsce Imię i nazwisko Wynik Miejsce Imię i nazwisko Wynik
DZIEWCZYNKI – 6 lat
1. Matylda Wójcik 47,05
DZIEWCZYNKI – 7 lat CHŁOPCY – 7 lat
1. Joanna Cwyl 30.44 1. Jakub Lewicki 31,07
2. Miłosz Wiaderny 34.69
3. Jan Śpiewak 51.75
DZIEWCZYNKI – 8 lat CHŁOPCY – 8 lat
1. Dalia Avalli 43.72 1. Krystian Bekasiewicz 30,07
2. Maja Białecka 44.41 2. Szymon Jasik 30.46
DZIEWCZYNKI – 9 lat CHŁOPCY – 9 lat
1. Hanna Oktabowicz 28.77 1. Kajetan Wiaderny 27.18
2. Nadia Branicka 29.28 2. Bartłomiej Fruba 30.28
3. Marcelina Wolny 34.07 3. Juliusz Makowski 30.94
4. Emilia Strzylczyk 35.69 4. Tomasz Cwyl 31.78
5. Kocyk Julia 37.06 5. Adam Skrzypczak 32.25
6. Zofia Matyjek 38.43 6. Filip Kamusiński 35.75
7. Lena Baranowska 40.36 7. Łukasz Bańskowski 41.12
8. Maja Wójcik 50.24
DZIEWCZYNKI – 10 lat CHŁOPCY – 10 lat
1. Agnieszka Snopczyńska 30,11 1. Szymon Cwyl 24.15
2. Emilia Zielińska 31,07 2. Maks Górniewicz 25,11
3. Amelia Śpiewak 35.33 3. Mateusz Paczyński 27.71
4. Jan Dzwonkowski 29.42
5. Jerzy Kula 30.24
6. Julian Bielecki 32.33
7. Jan Paprocki 33.46
8. Mikołaj Makara 33.93
9. Antoni Puk 34.13
10. Juliusz Seremak 34.19
11. Aleksander Traczyk 35.62
DZIEWCZYNKI – 11 lat CHŁOPCY – 11 lat
1. Zuzanna Pawłowska 26.96 1. Jakub Paczka 21.58
2. Zofia Wiśniewska 27.74 2. Wiktor Nowakowski 24,05
3. Jagoda Jagiełło 29.41 3. Loris Avalli 26.53
4. Tosia Krzesińska 29.72 4. Franciszek Makowski 28,05
5. Jakub Paczyński 28.98
6. Antoni Kłosiewicz 41.96
STYL GRZBIETOWY – 50 M
Miejsce Imię i nazwisko Wynik Miejsce Imię i nazwisko Wynik
DZIEWCZYNKI – 12 lat CHŁOPCY – 12 lat
1. Maja Lech 54.94 1. Mateusz Cendrowicz 52.39
2. Mateusz Brynda 1:00.53
3. Szymon Goździk 1:01.45
4. Bartosz Nowacki 1:18.68
DZIEWCZYNKI – 13 lat CHŁOPCY – 13 lat
1. Karina Tkaczyk 45.38 1. Witold Wicik 52.06
2. Blanka Milczarska 1:02.31 2. Filip Sowiński 1:16.44
DZIEWCZYNKI – 14 lat CHŁOPCY – 14 lat
1. Pola Krzesińska 49.96 1. Julian Wolny 1:01.02
STYL KLASYCZNY – 50 M
Miejsce Imię i nazwisko Wynik Miejsce Imię i nazwisko Wynik
DZIEWCZYNKI – 10 lat CHŁOPCY – 10 lat
1. Jan Dzwonkowski 1:18.07
DZIEWCZYNKI – 11 lat CHŁOPCY – 11 lat
1. Zuzanna Pawłowska 1:06.67 1. Jakub Paczka 59.09
2. Zofia Wiśniewska 1:18.10 2. Loris Avalli 1:04.96
3. Bartosz Gajdak 1:08.47
CHŁOPCY – 12 lat
1. Mateusz Cendrowicz 1:04.18
2. Mateusz Brynda 1:06.44
CHŁOPCY – 13 lat
1. Witold Wicik 1:02.24
2. Filip Sowiński 1:05.65
DZIEWCZYNKI – 14 lat CHŁOPCY – 14 lat
1. Pola Krzesińska 1:12.08 1. Jakub Wolny 1:04.87

 

Wszyscy uczestnicy za udział w rywalizacji i sportowe zaangażowanie otrzymali symboliczne pakiety startowe, zaś zawodnicy z najlepszymi osiągnięciami zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami i dyplomami. Uroczystej dekoracji dokonał Dyrektor CeSiR Warka –  Marian Górski i Prezes UKS Olimpic – Piotr Witan.

Za pomoc w organizacji zawodów składamy podziękowania firmie Cendromet , która współfinansowała pakiety startowe, a także ADDESIGNER za wydruk plakatów i przygotowanie kubeczków z logiem klubu. Medale i dyplomy ufundował CeSIR Warka. Serdecznie podziękowania składamy także dla wszystkich osób, które zaangażowały się w pomoc przy organizacji zawodów.

Fotorelacje z zawodów przygotował Pan Waldemar Tereszkiewcz, zdjęcia można wybrać i zakupić w salonie fotograficznym Foto-Walter.