Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Dzień Dziecka na wareckim rynku

4 czerwca 2023 @ 12:00 - 18:00

Zbliża się święto na które dzieci czekają cały rok z utęsknieniem – Dzień Dziecka. W niedzielę 4 czerwca na wareckim rynku w godz. 12-18 na wszystkie dzieci czekać będzie mnóstwo atrakcji.
W tym roku tematem przewodnim będzie AKADEMIA SUPERBOHATERÓW! Podczas wydarzenia poznamy pięciu wyjątkowych Polaków, którzy dzięki swoim wynalazkom zyskali światową sławę. Chcemy pokazać, że SUPERBOHATEROWIE są wśród nas, to nie tylko postacie z bajek i filmów animowanych, ale naukowcy, lekarze, policjanci czy strażacy.
Między godz. 13:00 a 17:00 (lub do wyczerpania 300 pakietów) organizatorzy zaplanowali grę terenową „Akademia SuperBohaterów”. Na pięciu stanowiskach do wykonania będą zadanie za które uczestnicy gry otrzymają specjalne naklejki. Po uzbieraniu całego zestawu dzieci otrzymają upominki niespodzianki. Stanowiska, które w tym roku zaplanowali organizatorzy prezentują pięć postaci z różnych dziedzin nauki i życia: Mikołaja Kopernika, który udowodnił, że ziemia krąży wokół słońca a nie odwrotnie, Ignacego Łukasiewicza – wynalazcę lampy naftowej i twórcę pierwszej rafinerii, Jana Czochralskiego dzięki któremu nastąpił rozwój elektroniki i dziś może działać np. facebook, Kazimierza Prószyńskiego, który zrewolucjonizował kinematografię oraz Zofię Kielan-Jaworowską – odkrywczynię wielu wymarłych gatunków zwierząt.
Oczywiście wśród atrakcji nie zabraknie darmowych dmuchańców. W tym roku aż 4 urządzenia różnej wielkości będą do dyspozycji dzieci!
Na scenie, w ramach VI Przeglądu Twórczości Szkolnej zaprezentują się przedszkolaki oraz uczniowie z 10 placówek oświatowych z terenu gminy Warka. Swój pokaz będzie miała też Szkoła Tańca „Emotion”, grupa taneczna „Shining Cheers” prowadzona przez Martynę Zdroik oraz grupa hula – hoop prowadzona przez Karinę Grzelewską.
Podczas tegorocznego Dnia Dziecka szczególne miejsce jako bohaterowie dnia codziennego zajmą policjanci i strażacy. Jak co roku warecka policja oraz strażacy z OSP Warka włączą się do wspólnej zabawy. Strażacy zaprezentują sprzęt bojowy a dodatkowo przygotują zawody we wchodzeniu na skrzynki i strzelanie z sikawki do celu, zaś policjanci zaprezentują wozy policyjne oraz sprzęt bojowy.
Ponadto wśród atrakcji na dzieci czekać będą: fotobudka, malowanie buziek, balonikowe cuda, warsztaty manualne, pokazy naukowe, wata cukrowa i wiele więcej!
Dodatkowo zostanie przygotowane stoisko do głosowania w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Warka złożyła 3 projekty, które będzie można wesprzeć na miejscu podczas wydarzenia: 259 – Vivat Pułaski 2024 i 260 – Światowy Dzień Jabłka 2024 lub 454 – Święto Seniorów 2024.
Nie może Was tam zabraknąć, w końcu w tym dniu to Wy rządzicie światem!
Szczegółowy harmonogram*:
12:00 – Rozpoczęcie Dnia Dziecka „Akademia SuperBohaterów”
12:10 – Rozpoczęcie VI Przeglądu Twórczości Szkolnej (VI PTS)
12:15 – VI PTS – Przedszkole Samorządowe „Bajkowy Statek”
12:30 – Uroczyste przekazanie dzieciom klucza do miasta przez Burmistrza Warki
12:40 – Grupa taneczna Shining Cheers prowadzona przez Martynę Zdroik
13:00-17:00 (lub do wyczerpania 300 pakietów) – Gra terenowa „Akademia SuperBohaterów”
12:50 – VI PTS – PSP w Ostrołęce
13:15 – Grupa taneczna Shining Cheers prowadzona przez Martynę Zdroik
13:25 – Pokaz grupy Hula-Hop Kariny Grzelewskiej
13:40 – VI PTS – Niepubliczne przedszkole „Kubusiowe Przedszkole”
14:05 – VI PTS – Niepubliczne Przedszkole i Klub Malucha „Mały Miś”
14:30 – Szkoła Tańca „Emotion”
14:50 – VI PTS – PSP we Wrociszewie
15:15 – VI PTS – PSP w Konarach
15:40 – VI PTS – PSP 2 w Warce
16:05 – VI PTS – PSP w Michałowie
16:30 – VI PTS – ZS-P w Nowej Wsi
16:55 – VI PTS – SP 1 w Warce
18:00 – Zakończenie Dnia Dziecka „Akademia SuperBohaterów”
*jest to poglądowy harmonogram, godziny występów mogą nieznacznie ulec zmianie.
Wydarzenie jest częścią projektu „Powiat Grójecki – Stolica Kultury Mazowsza”.
W imieniu wszystkich organizatorów i partnerów Gminnego Dnia Dziecka „Akademia SuperBohaterów”, już dzisiaj zapraszamy do wzięcia udziału we wspólnej aktywnej i edukacyjnej zabawie.

Szczegóły

Data:
4 czerwca 2023
Czas:
12:00 - 18:00
Wydarzenie kategorie:
,