Zawody Strzeleckie o Puchar „TYGRYSA”

1397

W dniu 29 czerwca 2019 roku na strzelnicy miejskiej Warce spotkali się emerytowani policjanci z jednostek antyterrorystycznych. Organizatorami spotkania był CESiR w Warce, KŻR-LOK w Warce a koordynatorem był były komisarz w Warce Krzysztof Wieczorek. W spotkaniu uczestniczyli antyterroryści którzy na przełomie lat 70/80 i 90 służyli w takich jednostkach na czele z byłym dowódcą płk. Edwardem Misztalem.

Wśród zaproszonych gości przybyli m.in. Pani V-ce Burmistrz Warki Teresa Knyzio, Dyrektor CESiR W Warce Marian Górski, Komendant KP w Warce podkom. Paweł Lewandowski, Janusz Więckowski ze Stowarzyszenia Służb Antyterrorystycznych IZER, Komendant M-G OSP Henryk Fudecki.

Spotkanie rozpoczęło się od zawodów strzeleckich w których uczestniczyli byli antyterroryści i członkowie ich rodzin. W kategorii męskiej zwyciężył Józef Droździel, drugie miejsce. zajął Mirosław Frączak, trzecie zaś Eryk Schubert. Miłą niespodzianką była końcowa klasyfikacja tych zawodów w kategorii kobiet  zwyciężyła Adrianna Wieczorek z Warki, drugi stopień podium zajęła  Elżbieta Wieczorek, na trzecim miejscu zawody skończyła Irena Lityńska. Nasz były Komendant Krzysztof Wieczorek zajął 10 miejsce. Karierę policyjną rozpoczynał on w jednostce antyterrorystycznej i po kilkuletniej służbie przeszedł do KPP Grójec a następnie do KP  Warki.

Każdy z uczestników oraz zaproszonych gości otrzymał pamiątkowe tablice ze spotkania, za miejsca od 1 do 3 puchary i dyplomy.

Po zawodach wszyscy uczestnicy przemieścili się na teren Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego gdzie zwiedzili muzealną kolekcję oraz park na Winiarach. Następnie wrócili do KŻR-LOK gdzie wspólnie grillowali. Była to okazja do wspomnień z tak trudnej i niebezpiecznej służby w oddziałach antyterrorystycznych.

Wszyscy uczestnicy oraz goście byli bardzo zadowoleni z tego spotkania i pomocy w jej organizacji oraz złożyli serdeczne podziękowania Władzom Miasta Warka, CESiR-u, KŻR-LOK, Dyr. Browaru Krzysztofowi Żyrkowi, Waldemarowi Majewskiemu za zorganizowanie wystawy różnego rodzaju broni palnej, Dariuszowi Kantorowiczowi za prowadzenie strzelania oraz druhom i druhnom z OSP Laski.

Byli antyterroryści zaplanowali przyjazd na II edycję Pucharu „ Tygrysa” w przyszłym roku a ponadto swoje przybycie potwierdził Jerzy Dziewulski.