Zimowa przygoda w Murzasichlu !

970
sdr

W pierwszym tygodniu ferii 42 osobowa grupa dzieci i młodzieży z Warki wyjechała w polskie Tatry w poszukiwaniu śniegu, odpoczynku i dobrej zabawy.

Naszą przygodę rozpoczęliśmy 26 stycznia. W drodze na zimowisko zwiedziliśmy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, kompleks sakralny związany z życiem i działalnością Faustyny Kowalskiej. To miejsce pielgrzymek związanych z obecnością obrazu Jezusa Miłosiernego oraz grobu Faustyny zachwyciło niejednego.

Po krótkiej przerwie wyruszyliśmy w dalszą drogę do Murzasichla i do naszego ulubionego pensjonatu „U Zbójnika” . O 16:00 byliśmy na miejscy. Przywitała nas po raz kolejny nasza urokliwa drewniana góralska „chałupka” i największa atrakcja. Śnieg! Pół metrowy na chodnikach, hałdy w bramach i wreszcie na stokach. Śnieg za którym każde dziecko tęskniło. Takiej zimy nie widzieliśmy już dawno…. I pomimo znajomych stron, bo byliśmy już tu po raz piąty,  takiego nawału białego puchu nie spotkaliśmy.

Podczas naszego pobytu nie było czasu na nudę. Codziennie nowa dawka świeżego powietrza i zabawy na śniegu, zjazdy na oponkach, łyżwach oraz najfajniejsze zabawy w „śniegownicy” – Tak nazwały dzieci miejsce (prawie jak piaskownica) gdzie śniegu było po pachy i po pachy było śmiechu i zabawy w świeżym puchu. Dzieci szalały  i naprawdę były szczęśliwe. Na stoku 3 grupy narciarskie szlifowały swoje umiejętności jazdy na nartach. Szusowaliśmy na stokach w Murzasichlu i Małym Cichym, na zróżnicowanych trasach w zależności od poziomu i  umiejętności młodych narciarzy. Każdego dnia, po dużej dawce sportowych szaleństw odbywały się zajęcia artystyczne i rekreacyjne: Super Rozgrzewka,  Mam Talent, Wieczór Góralski, Kabareton.. Dzięki wspaniałym Liderom młodsi uczestnicy zdobywali nowe umiejętności i wspólne się bawili.

Podczas zimowiska odbyła się także rywalizacja sportowa. W turnieju tenisa stołowego dzieci i młodzież rywalizowała w 3 kategoriach wiekowych. Oto klasyfikacja turnieju:
kat. chłopcy młodsi
I miejsce – Kamil Traczyk
II miejsce – Dawid Jakubowski – Rosiek
III miejsce – Gracjan Chełminiak

kat. dziewcząt
I miejsce – Zuzia Gut
II miejsce – Zuzia Bagnicka
III miejsce – Julia Kacprzak

kat. chłopcy starsi
I miejsce – Jakub Łukiewicz
II miejsce – Piotrek Kiliańczyk
III miejsce – Adam Nowakowski

Odbył się też slalom narciarski, w którym triumfowali:

Kat. chłopcy kl. VI i młodsi
I miejsce – Kacper Fudecki
II miejsce –  Arek Ignaczak
III miejsce – Jakub Drążkiewicz

Kat. chłopcy kl. VII i starsi
I miejsce – Adam Nowakowski
II miejsce – Kacper Frączek
III miejsce – Piotr Kiliańczyk

Kat. dziewcząt kl. VI i młodsze
I miejsce –Zosia Chełminiak
II miejsce –  Ola Wasiak
III miejsce – Amelka Kurzepa

Kat. dziewcząt kl. VII i starsze
I miejsce – Zuzia Gut
II miejsce –  Zuzia Bagnicka
III miejsce – Julia Kacprzak

Podczas zimowiska dwukrotnie odwiedziliśmy stolicę polskich Tatr – Zakopane. Tu tradycyjnie zajrzeliśmy na Krupówki, wjechaliśmy na Gubałówkę. Pogoda była dla nas bardzo łaskawa, w promieniach słońca i w pięknej scenerii zrobiliśmy sesję zdjęciową, napawając się pięknymi widokami.  Następnie odwiedziliśmy Krzeptówki – Narodowe Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej, opiekę nad tym miejscem kultu sprawują księża pallotyni, a także zobaczyliśmy skocznie narciarską na której tydzień wcześniej odbywał się Puchar Świata w skokach narciarskich.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Krakowie, gdzie podziwialiśmy Kościół Mariacki i Sukiennice , a górujący nad nami Wawel przypominał o świetności tego miejsca i Władcach Polski.   To już tradycja naszych corocznych odwiedzin dawnej stolicy Polski. Następnie skosztowaliśmy posiłek i wyruszyliśmy w dalszą drogę. A mówiąc szczerze ta nasza droga…. oj ciągnęła się i ciągnęła przez korki. Wyjechaliśmy po 9 a w Warce byliśmy dopiero po 21. Choć podróż była długa to uczestnicy korzystali że mogą być ze sobą chwilę dłużej.

Organizatorem wyjazdu było Centrum Sportu i Rekreacji w Warce, a liczną grupę finansował Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w ramach Gminnych Programów Profilaktycznych na rok 2019.