Zimowe strzelanie

814

21 lutego na Strzelnicy Miejskiej w Warce odbyły się zawody strzeleckie „Dwubój Zimowy 7,62” organizowane przez Stowarzyszenie Warecki Klub Strzelecki.

Do pierwszej tegorocznej rywalizacji organizowanej na terenie wareckiej strzelnicy zgłosiło się pokaźne grono 46 zawodników i amatorów strzelectwa. Nic dziwnego, słoneczna pogoda w zimowej scenerii nastrajała do zmagań na świeżym powietrzu.

„Dwubój Zimowy 7,62” składał się z dwóch konkurencji. W pierwszej zawodnicy z odległości 100 m mieli do oddania 13 strzałów (3 próbne + 10 właściwych) z postawy leżąc z podpórką, w drugiej 13 strzałów z odległości 50 m z pozycji leżąc tym razem bez podpórki. W obu przypadkach korzystano z karabinów centralnego zapłonu w kalibrze 7,62, a ocenie podlegało 10 najlepszych wyników w każdym etapie.  Suma wyników z dwóch konkurencji miała wyłonić zwycięzców pierwszej tegorocznej odsłony zawodów strzeleckich. Choć, jak to zazwyczaj bywa rywalizacja była zawzięta, a zawodnicy prezentowali wysoki poziom umiejętności to atmosfera zawodów była naprawdę świetna i przebiegała w przyjaznym klimacie.

Po rozegraniu dwóch konkurencji wyłoniono najlepszych zarodników. Klasyfikacja na podium wyglądała następująco:
I miejsce – Mariusz Siekut 191pkt.
II miejsce – Marek Cyngot – 189pkt.
III miejsce Adam Fuhrmann 185pkt. / Robert Chodór 185pkt.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim zawodnikom udziału w zawodach. Z niecierpliwością oczekujemy Was na kolejnych zawodach.

Fotorelacja z zawodów została wykonana przez Marcina Czosnowskiego.

SWKS Warka