Dobre Chłopaki i Ceglacze NBA zwycięzcami STREETBALL WARKA 2022!

563

28 sierpnia odbył się długo wyczekiwany turniej – Streetball Warka 2022. Na warecki Orliku zjawili się pasjonaci koszykówki ulicznej z Warki i okolic.

Ze względu na złe warunki atmosferyczny majowy streetball został przeniesiony na koniec wakacji. Tym razem pogoda nie sprawiła niespodzianki i w niedzielny poranek koszykarzy przywitał piękny dzień i wysoka temperatura. Na boisku zjawiły się drużyny z Warki i Grójca.

Rozgrywki 9 edycji wareckiego Streetball’a przeprowadzono w dwóch kategoriach Open i Junior (dla młodzieży do 16 r.ż.) W obu grupach prowadzona była rywalizacja „każdy z każdym”, a mecze rozgrywane były do 11 pkt. lub przez 10 minut ciągłej gry.

W kategorii JUNIOR bezkonkurencyjni okazali się Ceglacze NBA, którzy bez porażki przeszli przez turniej wygrywając z rywalami: 6:5, 8:4, 6:2 i 8:2. Z 3 zwycięstwami na swoim koncie zakończyli grę koszykarze P.O.P , III miejsce zajęli Chicago Nets, czwarte Kostka Brukowa, a na piątym Ponczki.

Kat. JUNIOR

I miejsce – CEGLACZE NBA ( Pochylski M., Stetsiuk I., Zatorski M., Giziński A. )
II miejsce – P.O.P. (Lewicki P., Lutka O., Stefańczyk P.)
III miejsce – CHICAGO NETS ( Kościnek I., Urbanowski B., Wielgus J.)
IV miejsce – KOSTKA BRUKOWA ( Marzec K., Lesiak A., Pieczek A.)
V miejsce – PONCZKI ( Sadowski A., Wasilewski B., Mrozowski Sz.)

W kategorii OPEN również nie brakowało ciekawych pojedynków. W szczególności w decydującym meczu SALTEAM i DOBRE CHŁOPAKI stoczyli wyrównana grę, która w regulaminowym czasie gry zakończyła się remisem 6:6. Aby wyłonić zwycięzcę rozegrano krótką dogrywkę do „złotego kosza”. Swojej szansy nie zmarnowały Dobre Chłopaki inkasując punkt i kończąc mecz i turniej na pierwszym miejscu. Oto klasyfikacja na podium:

Kat. OPEN

I miejsce – DOBRE CHŁOPAKI (Matulko D., Węcałś D. Paliński K., Golański P.)
II miejsce – SALTEAM (Słonawski K., Chojecki T., Wawszczyk D., Kościanek G.)
III miejsce – TEAM GARBATY (Malicki K., Kucharski A.,Sobolwski K., Kędzierski B.)

Na zakończenie turnieju Dyrektor CeSiR Paweł Maciejewski wręczył puchary, medale i nagrody uczestnikom zmagań. Organizatorem Streetball Warka 2022 byli: Centrum Sportu i Rekreacji w Warce i Klub Sportowy „Pułaski” Warka. Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy na kolejna edycje za rok.