Dzień Dziecka na wareckim rynku – 26 maja

356

Bądź bohaterem każdego dnia – Dzień Dziecka na wareckim rynku 26 maja

Zbliża się święto na które dzieci czekają cały rok z utęsknieniem – Dzień Dziecka. W niedzielę 26 maja na wareckim rynku w godz. 12-18 na wszystkie dzieci czekać będzie mnóstwo atrakcji.

W tym roku tematem przewodnim będą SUPERBOHATEROWIE zarówno bajkowi jak i Ci z życia codziennego! Wśród nich znajdą się: Spider-Man, Batman, Hulk, Iniemamocni, policjanci, strażacy, pracownicy służby oczyszczania miasta oraz ratownicy medyczni.

Między godz. 13:00 a 17:00 (lub do wyczerpania 300 pakietów) organizatorzy zaplanowali grę terenową „Zostań Kapitanem Warka”. Na czterech stanowiskach do wykonania będą zadania za które uczestnicy gry otrzymają specjalne naklejki. Po uzbieraniu całego zestawu dzieci otrzymają upominki niespodzianki. Stanowiska, które w tym roku zaplanowali organizatorzy prezentują wymienionych wcześniej filmowo-bajkowych bohaterów. Zadaniem uczestników gry, będzie wykonanie prostych zadań sprawnościowych.

Oczywiście wśród atrakcji nie zabraknie darmowych dmuchańców. W tym roku aż 4 urządzenia różnej wielkości będą do dyspozycji dzieci!

Na scenie, w ramach VII Przeglądu Twórczości Szkolnej zaprezentują się przedszkolaki oraz uczniowie z 10 placówek oświatowych z terenu gminy Warka. Swój pokaz będzie miała też Szkoła Tańca „Emotion”, grupa taneczna „Shining Cheers” prowadzona przez Katarzynę Włodarczyk-Sabałę, Szkoła Tańca House Of Dance prowadzona przez Kamilę Ochwat oraz grupa hula-hoop „Skołowane Dziewczyny” prowadzona przez Karinę Grzelewską.

O godz. 14:00 odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Moja Super Mama” z wręczeniem nagród. W trakcie wydarzenia będzie można obejrzeć wystawę nagrodzonych prac.

Podczas tegorocznego Dnia Dziecka szczególne miejsce jako bohaterowie dnia codziennego zajmą policjanci i strażacy. Jak co roku warecka policja oraz strażacy z OSP Warka włączą się do wspólnej zabawy. Strażacy zaprezentują sprzęt bojowy a dodatkowo przygotują zawody we wchodzeniu na skrzynki i strzelanie z sikawki do celu, zaś policjanci zaprezentują wozy policyjne. Nie zabraknie również pokazów Pierwszej Pomocy z drużyną OSP Michalczew oraz prezentacji nowej wareckiej śmieciarki przez Zakład Usług Komunalnych w Warce.

O godzinie 16:00 na scenie odbędzie się konkurs „Bądź SuperBohaterem”.  Aby wziąć w nim udział należy przebrać się za SuperBohatera, zgłosić do namiotu „bazy pod sceną” (najpóźniej do godz. 15:45), wypełnić dokumenty, pobrać numer i o godz. 16:00 zaprezentować się na scenie. Dla wszystkich uczestników przewidziane są nagrody a dodatkowo specjalne jury wybierze najlepsze przebranie.

Ponadto wśród atrakcji na dzieci czekać będą: malowanie buziek, balonikowe cuda (w godz.12-16), ścianka do zdjęć z Kapitanem Warka, wata cukrowa, popcorn.

SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM*:
12:00 – Rozpoczęcie Dnia Dziecka
12:05 – Pokaz grupy Hula-Hop „Skołowane” Kariny Grzelewskiej
12:15 – Szkoła Tańca „Emotion”
12:30 – Rozpoczęcie VII Przeglądu Twórczości Szkolnej (VII PTS)
12:30 – VII PTS – Przedszkole Samorządowe „Bajkowy Statek”
13:00-17:00 (lub do wyczerpania 300 pakietów) – Gra terenowa „Bądź bohaterem każdego dnia”
12:50 – Uroczyste przekazanie dzieciom klucza do miasta przez Burmistrza Warki
13:00 – Grupa taneczna Shining Cheers prowadzona przez Katarzynę Włodarczyk- Sabałę
13:10 – VII PTS – Niepubliczne Przedszkole i Klub Malucha „Mały Miś”
13:35 – Niepubliczne przedszkole „Kubusiowe Przedszkole”
14:00 – rozstrzygniecie konkursu „Moja Super Mama”
14:15 – VII PTS – PSP we Wrociszewie
14:40 – VII PTS – PSP w Michałowie
15:05 – VII PTS – ZS-P w Nowej Wsi
15:30 – VII PTS – PSP 2 w Warce
16:00 – konkurs na przebranie „Bądź SuperBohaterem”
16:30 – VII PTS – PSP w Konarach
16:55 – VII PTS – PSP w Ostrołęce
17:20 – VII PTS – SP 1 w Warce
17:45 – Szkoła Tańca House of Dance – Kamila Ochwat
18:00 – Zakończenie Dnia Dziecka

* jest to poglądowy harmonogram, godziny występów mogą nieznacznie ulec zmianie.

W imieniu wszystkich organizatorów i partnerów Gminnego Dnia Dziecka, już dzisiaj zapraszamy do wzięcia udziału we wspólnej aktywnej i edukacyjnej zabawie.

UWAGA!

 • W dniu wydarzenie – 26 maja – zamknięty będzie ruch samochodowy wokół rynku, przepraszamy za utrudnienia i jednocześnie zachęcamy do korzystania z parkingu poniżej Urzędu na placu przy Alei PTTK
 • W przypadku trwałych niekorzystnych warunków atmosferycznych istnieje możliwość przeniesienia wydarzenia do hali CeSiR o czym będziemy informować w komunikatach na www i w mediach społecznościowych.

Organizatorzy:

 • Samorząd Warki
 • Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”
 • Centrum Sportu i Rekreacji

Współorganizatorzy:

 • Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
 • Zakład Usług Komunalnych w Warce Sp. z o.o.
 • OSP Warka
 • Komisariat Policji w Warce
 • OSP Michalczew

Partnerzy:

 • Szkolne Koło Wolontariatu przy SP nr 1 w Warce
 • Mali Odkrywcy
 • ZS im. 1 PLM „Warszawa” w Warce
 • Uniwersytet Trzeciego Wieku w Warce
 • ABC Dziecka
 • No1 Eventy