Turniej Minisiatkówki CeSiR Warka

107

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka 15 maja w hali sportowej odbył się Turniej Mini Siatkówki dziewcząt zorganizowany przez Centrum Sportu i Rekreacji. W zawodach wzięły udział zawodniczki z Warki, a także z zaprzyjaźnionych klubów z Kozienic i Góry Kalwarii.

Zawody zostały rozegrane w dwóch kategoriach. W dwójkach zagrało 7 drużyn. Zespoły rywalizowały systemem „każdy z każdym” (jeden set do 15 pkt.) W kategorii trójek w grze wzięło udział 16 drużyn.  Zespoły zostały podzielone na 4 grupy A, B, C, D. Tu też mecze grano systemem „każdy z każdym” jeden set do 15 pkt.  Następnie dwie najlepsze drużyny z grupy awansowały do ćwierćfinałów i o podium grano systemem pucharowy.  Przed wszystkim drużynami było sporo gry i wyzwań. Dla niektórych były to pierwsze zawody wiec tym bardziej brawa za zaangażowanie na boisku. Po dwugodzinnej rywalizacji na podium ostatecznie stanęli:

Kat. DWÓJKI

I miejsce – Kozienice 1 (Nikola Szewc, Zuzia Bloch)

II miejsce – Warka 3 (Julia Banach, Pola Kurzepa)

III miejsce – Warka 2 (Zosia Kuźma, Amelka Górka)

 

Kat. TRÓJKI

I miejsce – Kozienice 1 (Kamila Wolszczak, Nikola Krawiec, Karolina Tarczyńska)

II miejsce – Warka 1 ( Gosia Pochylska, Weronika Zalewska, Maja Przybylska)

III miejsce – Kozienice 5 ( Zosia Łapińska, Natalia Szwec, Blanka Małek)

Gratulujemy!

Wszystkie zespoły za walkę i zaangażowanie otrzymały upominki, a najlepsi zawodnicy nagrody i medale ufundowane przez CeSiR. Smaczne jabłuszka dla dziewczyn dostarczyli Państwo Przybylscy za co serdecznie dziękujemy. Zawody zostały zorganizowane przez CeSiR trenerkę Kingę Nowakowską, dziękujemy Pani Joli Cwyl, trenerowi Krzyśkowi Gruszczyńskiemu za pomoc w przeprowadzeniu zawodów, trenerom Piotrowi Tabor i Januszowi Rdułtowskiemu za zorganizowanie przyjazdu drużyn UKS 2 Góra Kalwaria i KKS Kozienice.  Zawody sędziowali: Aleks Giziński, Szymon Cwyl, Tomek Cwyl, Antek Ślusarski, Fabian Błaszczak, Julek Przybylski i Jacek Golbert. Asystenci Asia i Bruno! Brawa za profesjonalizm i sędziowanie na najwyższym poziomie.