II Towarzyski Turniej Siatkówki o Puchar Dyrektora CeSiR

790

27 września w Hali Centrum Sportu i Rekreacji w Warce odbył się II Towarzyski Turniej Siatkówki Kobiet. O puchar Dyrektora CeSiR walczyło 5 drużyn, a wśród nich reprezentantki Warki.

W turnieju rozgrywanym w wareckiej hali wzięło udział 5 drużyn: WTS Inovativ Warka, KKS Kozienice, Esperanto Warszawa, Feniks Warszawa i UKS Lesznowola. Towarzyski turniej był doskonałą okazją na sprawdzenie formy przed zbliżającymi się rozgrywkami ligowymi.

Zawody rozgrywano systemem „każdy z każdym” do dwóch zwycięskich setów do 25 pkt. W przypadku remisu w setach 1:1 o zwycięstwie decydował tie-break do 15 pkt. W sumie w hali CeSiR rozegrano 10 meczów, a każda drużyna uczestniczyła w 4 spotkaniach.

Turniej stał na dobrym poziomie. Drużyny zaprezentowały ciekawą siatkówkę. W meczach można było zobaczyć wiele udanych akcji i długich wymian, a drobne błędy dziewczyny kompensowały zaangażowaniem i wolą walki.

W turnieju nie brakowało także emocji. Szczególnie zacięty mecz, który decydował o I lokacie na podium odbył się pomiędzy UKS Esperanto Warszawa, a UKS Lesznowolą. Pierwszy set padł łupem Esperanto, w drugim zwyciężyła Lesznowola. Tie-break był tak wyrównany, ze zakończył się dopiero przy wyniku 21 – 19. Kilkukrotnie szala zwycięstwa przechyla się raz w jedną, raz w druga stronę. Ostatecznie po zaciętym boju wygrało UKS Esperanto zajmując I miejsce. Tym samym na II miejscu uplasowała się UKS Lesznowola.

O III miejscu w dużej merze zadecydował mecz pomiędzy Feniks Warszawa i WTS Inovativ Warka. Tu pierwsza część spotkania należała do dziewczyn z Warszawy. W drugiej na dobre tory wróciła warecka ekipa, która zwyciężyła set 25 : 20. W tie-breaku zimną krew zachowały jednak zawodniczki z Warszawy i to one zajęły III miejsce na podium. WTS zajął IV miejsce.
V miejsce przypadło zaś drużynie z Kozienic, która na swoim koncie zgromadziła 2 pkt. urywając po jednym secie w pojedynkach z UKS Lesznowolą i Warką.

Oto klasyfikacja końcowa turnieju:

I miejsce – UKS Esperanto Warszawa
II miejsce – UKS Lesznowola
III miejsce – Feniks Warszawa
IV miejsce – WTS Inovativ Warka
V miejsce – KKS Kozienice

Dekoracji zwycięzców w imieniu Dyrektora Centrum Sportu i Rekreacji w Warce dokonał pracownik CeSiR Kamil Witkowski. Organizatorem turnieju było Centrum Sportu i Rekreacji w Warce we współpracy z WTS Inovativ Warka.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z turnieju, które wykonała Agata Adamczyk.