Jesienne inwestycje na stadionie

484

28 października na boisku głównym Stadionu Piłkarskiego przeprowadzono prace związane z wymianą piłkochwytów. Na użytek Kompleksu sportowego zakupiono także wydają kosiarkę ogrodową.

WYMIANA SIATKI

Piłkochwyt za bramkami boiska głównego stadionu służył wareckim piłkarzom przez 6 lat, a wcześnie eksploatowany był przy boiskach szkoły PSP 1. W wyniku upływu czasu i zróżnicowanych warunków atmosferycznych sznurki uległy starciu i siatka zrobiła się bardzo delikatna. Każde mocniejsze uderzenie piłki skutkowało rwaniem siatki. W związku z powyższym zdecydowano na wymianę 38 metrów siatki sześciometrowego piłkochwytów.

28 października pracownicy Centrum Sportu i Rekreacji wymienili wysłużoną siatkę. Nowa wykonana jest z bezwęzłowego polipropylenu, który jest materiałem trwałym i odpornym na warunki pogodowe. Dzięki uprzejmości właściciela firmy elektrycznej Krzysztofa Wożniaka mieliśmy możliwość skorzystać z podnośnika, co w dużej mierze ułatwiło demontaż i montaż siatki, za co serdecznie dziękujemy!

ZAKUP TRAKTORKA

W listopadzie CeSiR Warka zakupił także na użytek Kompleksu Sportowego Traktorek – Kosiarkę Ogrodową. Traktorek zastąpi wysłużoną kosiarkę, która niestety uległa zniszczeniu, a jej naprawa po ponad 20 letniej ciągłej eksploatacji nie była opłacalna. Nowy Traktorek Stiga posłuży wiele lat. Jest bardzo funkcjonalny ma 7 wysokości koszenia, co z pewnością będzie przydatną opcją do koszenia boisk piłkarskich stadionu, a także terenu całego kompleksu sportowego i strzelnicy.  Koszt zakupu 20 tysięcy brutto.