Kolejny etap działań UTW w ramach Inicjatywy Senioralnej

547

Studenci WARECKIEGO UTW  realizują  projekt z INICJATYWY SENIORALNEJ 2020 pt. PIĘKNE OTOCZENIE – POZYTYWNE MYŚLENIE. Postanowiliśmy na pohybel pandemii upiększać nasze otoczenie, aby pozytywnie  patrzeć na przyszłość i otaczać się pięknymi przedmiotami.

Jako pierwsze ozdabialiśmy słoiczki  do spiżarni. Poszły w ruch szydełka, hafty, maszyny do szycia oraz kolorowe ozdobne wstążeczki. Słoiczki zamieniły się w piękne dekoracje, bo w pięknej babcinej spiżarce jest jak w kolorowej bajce.

Następnie zakupiono poszewki, które wg. własnych pomysłów studentki UTW dekorowały, haftowały, szydełkowały elementy do poduszek i całe poduszki, tak że zmieniły się nie do poznania. Bo w domu  babci nie może  zabraknąć miękkiej i pięknej  podusi dla wnuczka i wnusi. Niestety ze względu na obostrzenia sanitarne odbyło się tylko jedno spotkania w większym gronie, a następne wszyscy pracowali w zaciszu własnych domów.

W ramach projektu dekorowaliśmy również porcelanowe talerzyki.  Tym razem motywem przewodnim były Święta Bożego Narodzenia, które zbliżają się do nas wielkimi krokami. Poznaliśmy nową technikę i sposoby dekoracji.  Z pewnością udekorowane talerzyki będą pięknym dodatkiem do wystroju naszych domów w ten magiczny czas.

Ponadto, tak jak zaplanowaliśmy zakupiliśmy gablotę szklaną do naszej sali i drugą mniejszą z pleksi, która posłuży w przyszłości do prezentacji własnych dzieł podczas spotkań integracyjnych z seniorami i lokalną społecznością.

Stworzyliśmy także album wszystkich naszych prac w wersji papierowej, a także zgromadziliśmy na pendrive’ach galerie obrazów, do przygotowania prezentacji multimedialnej, którą w najbliższym czasie wykonamy w programie power point.

Pomimo obostrzeń nie tracimy ducha tylko działamy wspólnie, choć każdy w swoim otoczeniu. A że przed nami piękny okres przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia, przygotujemy upominki dla członków naszej grupy UTW, a także samotnych seniorów by wraz z życzeniami pozytywne emocje towarzyszyły wszystkim pomimo izolacji. Świąteczne dekoracje słoiczków, poduszek i talerzyków, będą ozdabiać nasze domy i sprawiać radość nam i  obdarowanym.

Środki na dotacje dla grup senioralnych pochodzą ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 w ramach projektu „Sieć Aktywnych Seniorów z grójeckiego” realizowanego przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. oraz budżetu Powiatu Grójeckiego.