KZW kończy projekt świątecznym akcentem

474

Klub Złotego Wieku, działający w Centrum Sportu i Rekreacji w Warce, zakończył kolejny projekt w ramach Inicjatywy Senioralnej. Pomimo pandemii, która skutecznie krzyżuje plany wareckim seniorom, udało się zrealizować założenia projektu czyli wykonać stroiki bożonarodzeniowe, kwiaty z krepiny i ozdoby świąteczne.

W realizacji projektu pomógł „Klub Seniora” „Słodkie Babeczki” z Watraszewa. Nad pracami czuwała Elżbieta Litwin, która prowadziła warsztaty i dawała wskazówki jak prawidłowo wykonać kwiaty. Przy muzyce i herbatce szybko upłynął czas. Do następnych spotkań z paniami z Watraszewa już nie doszło. Wirus i obostrzenia zrobiły swoje. Kolejne spotkania, odbywały się w małych grupach w domach członków Klubu. Podczas tych spotkań seniorzy kontynuowali prace nad ozdobami. Wszystkie wykonane prace zostały przekazane jako upominki dla Władz Miasta i najstarszym seniorom, którzy z racji swojego wieku nie przychodzili na spotkania a byli długoletnimi członkami Klubu.

W ramach projektu wykonany został także świąteczny stroik, który złożono pod pomnikiem bohatera Nocy Listopadowej Piotra Wysockiego.

Klub Złotego Wieku składa serdeczne podziękowania „Słodkim Babeczkom” z Watraszewa za przybycie i pomoc w realizacji projektu. Jak widać koronawirus nie jest w stanie zatrzymać aktywnego seniora.