Koncert odwołany

639

Ze względu na coraz bardziej niepokojącą sytuację w kraju, jak i na świecie, związaną z epidemią koronawirusa COVID-19, we wtorek 3 marca w Urzędzie Miejskim w Warce zebrał się Gminny Zespół Zarządzenia Kryzysowego. Wśród poruszanych tematów była organizacja imprezy masowej zaplanowanej z okazji „Dnia Kobiet” na niedzielę 8 marca.

Procedura organizacji imprez masowych zakłada zwiększone obostrzenia związane z bezpieczeństwem jej uczestników dlatego też Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego, patrząc przez pryzmat imprez z okazji „Dnia Kobiet” w ostatnich kilku latach, w których uczestniczyło każdorazowo niemalże 1000 osób, biorąc pod uwagę ich bezpieczeństwo, podjął decyzję o odwołaniu koncertu zaplanowanego na niedzielę w Centrum Sportu i Rekreacji w Warce.

Organizatorzy „Dnia Kobiet” podjęli rozmowy z Bogdanem Kierejszą, który wspólnie z zespołem muzycznym, kwartetem smyczkowym i solistami miał bawić „płeć piękną” zgromadzoną w tym roku w wareckiej hali CeSiR, aby ich występ zorganizowany został w innym, późniejszym terminie.

Organizatorzy „Dnia Kobiet” przepraszają za zaistniałe niedogodności, licząc jednocześnie na wyrozumiałość potencjalnych uczestników koncertu, który zakładany był jako impreza masowa i podlega bardziej rygorystycznym przepisom niż inne spotkania czy zgromadzenia. 

Komunikat Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego – kliknij tutaj.