Superpuchar WLH zdobywa Prima Auto Warka

1662

W tegorocznym sezonie wareckiej halówki bezkonkurencyjna okalała się Prima Auto Warka. Drużyna zajęła pierwsze miejsce w rozgrywkach WLH, a w miniony weekend pokusiła się o Superpuchar Ligi!

1 marca w hali sportowej CeSiR odbył się turniej o Superpuchar Ligi. W turnieju wzięło udział osiem najlepszych zespołów z tegorocznych rozgrywek WLH. Były to Prima Auto Warka, Top Market, Team Kajaki24, Uśmiech Nad Pilicą, Giza Racing, Victoria, Abc Team i Orły Kojota. W rywalizacji  obowiązywał system pucharowy, a mecze rozgrywano 2 x 15 min.

W pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu Prima Auto Warka wygrała z Orłami Kojota 5:1, w następnym Top Market zwyciężył 4:0 z Abc Team. Ciekawe widowisko zapewniły kibicom Team Kajaki24 i Victoria. W pierwszej części meczu na parkiecie dominowały Kajaki, które prowadziły 2:0. Jednak do końca meczu Victoria zdołała doprowadzić do remisu 2:2 i o awansie do dalszej części rozgrywek decydowały rzuty karne. Tu lepsza okazała się Victoria wygrywając z Kajakami 3:2.  Kolejne spotkanie było nie mniej ciekawe. Giza Racing i Uśmiech Nad Pilica szły łeb w lep. Dopiero w drugiej części spotkania Uśmiech nad Pilicą odskoczył na kilka bramek i ostatecznie cieszył się ze zwycięstwa 7:4.

W meczach półfinałowych na początku Prima Auto Warka wysoko ograła Victorię 9:1, a następnie Top Market pokonał Uśmiech nad Pilicą 4:2.

 

 

 

 

 

 

W meczu o III miejsce turnieju zagrała Victoria z Uśmiechem Nad Pilicą. Pojedynek zespołów był bardzo zacięty. Drużyny grały na podobnym poziomie, a szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną raz na druga stronę. Po 30 minutach regulaminowego czasu gry na tablicy wyników widniał remis 4:4. Po raz kolejny zwycięzcę miały wyłonić rzuty karne. 3 serie nie dały rozstrzygnięcia wyniku, dopiero w kolejnej serii lepszą skutecznością popisali się gracze Uśmiechu nad Pilica! Tym samym Uśmiech stanął na 3 miejscu podium turnieju Victoria na 4.

 

 

 

 

 

W finale zagrała Prima Auto Warka zwycięzca tegorocznej ligi i Top Market (ligowy wicemistrz). Od pierwszych minut mecz był zacięty, a kibice cieszyli oko ciekawymi zagraniami. W końcu po ładnej akcji wynik meczu otworzyli gracze Primy. Bramka podcięła trochę skrzydła Top Marketowi, a Prima  przejęła inicjatywę na boisku i ponownie zdobyła gola. Dopiero w drugiej odsłonie meczu Top Market zaczął śmielej atakować i gra stała się dynamiczna. Mimo szczerych chęci Top Market jednak nie zdołał strzelić gola. Prima Auto Warka była tego dnia nie do pokonania. Jeszcze dwukrotnie umieściła futbolówkę w bramce rywala i tym samym zwyciężyła 4:0, sięgając po Superpuchar Wareckiej Ligi Halowej. Top Market musiał pocieszyć się II miejscem w turniej.

 

 

 

 

 

Na zakończenie Dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji Marian Górski wręczył zwycięskiemu zespołowi Superpuchar Ligi WLH, a drużyna z niższych miejsc symboliczne puchary i medale. Gratulujemy zwycięzcom, a także wszystkim uczestnikom zmagań sportowego zaangażowania i walki!

Kalifikacja końcowa:

I miejsce – PRIMA AUTO WARKA

II miejsce – Top Market
III miejsc – Uśmiech nad Pilicą
IV miejsce – Victoria

Udział wzięli: Team Kajaki24, Giza Racing, Abc Team, Orły Kojota.