Mistrzowie wiedzy pożarniczej

1425

28 lutego 2020 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Konarach odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

Na eliminacje przybyli: Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Warce Marian Górski, wiceprezes Krzysztof Winek, Komendant Gminny Henryk Fudecki, Sekretarz Zarządu Szymon Cieślak, inspektor z Urzędu Miejskiego Wojciech Kanarek oraz Dyrektor PSP w Konarach Lidia Grzegorek, która otworzyła eliminacje. Członków jury oraz zasady prowadzenia zawodów przedstawił Szymon Cieślak.

W konkursie brały udział dwie grupy wiekowe: Pierwszą stanowili uczniowie do klasy 6. Druga grupa to z kolei uczniowie klas 7 i 8. W konkursie uczestniczyli uczniowie ze szkół podstawowych z: Konar, Nowej Wsi, Ostrołęki, Dębnowoli, Wrociszewa, Warki SP nr 1 oraz PSP nr 2 . W składzie jury zasiedli: Szymon Cieślak, Henryk Fudecki oraz Krzysztof Winek.

W I grupie wiekowej laureatami zostali:
I miejsce – Natalia Rawska – PSP Konary
II miejsce – Konrad Szwedo – ZSP Nowa Wieś
III miejsce – Jan Białoskórski – PSP nr 2 Warka

W II grupie wiekowej najlepsi to:
I miejsce – Szymon Staszewski – PSP nr 2 Warka
II miejsce – Amelia Szymańska – PSP nr 3 Warka
III miejsce – Jakub Rosołowski – PSP nr 2 Warka

Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Burmistrza Warki Dariusza Gizkę oraz Dyrektora CeSiR Mariana Górskiego. Dodatkowo zdobywcy I i II miejsca z każdej grupy wiekowej będą reprezentować Gminę Warka w powiatowych eliminacjach Konkursu Wiedzy o Pożarnictwie.

Dyrektor szkoły, jak co roku przygotowała słodki poczęstunek w postaci szarlotki oraz gofrów, ciepłej kawy i herbaty, soków owocowych z firmy Nasza Tłocznia w Konarach. Sponsorami konkursu byli: Firma AgroKonary oraz Nasza Tłocznia Państwa Pietrzyckich w Konarach.

Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Warce serdecznie dziękuje Burmistrzowi Warki Dariuszowi Gizce, Dyrektor PSP w Konarach Lidii Grzegorek oraz CeSiR Warka za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu turnieju.

Zarząd Gminny ZOSP RP
w  Warce