MUAY-THAI – Zajęcia dla dorosłych i dzieci

2203

Serdecznie zapraszam na treningi MUAY-THAI. Ta bardzo stara odmiana boksu wywodzi się z Tajlandii. Jej cechą charakterystyczną jest bardzo bogata gama uderzeń, rzutów i chwytów, przez co sport ten jest dynamiczny i ciekawy. Walka toczy się w stójce, zawodnik leżący na deskach ringu nie walczy. W walce można uderzać z pełną siłą rękoma (boksować) lub nogami (kopać). Charakterystycznymi cechami Muay Thai są: walka w klinczu. Z powodu intensywności treningów i dużej ilości ćwiczeń treningi boksu tajskiego znakomicie poprawiają kondycję, rozwija zwinność i sprawność ogólną. Dla dzieci to dobra zabawa połączona z treningiem ogólnorozwojowym, nauką samodyscypliny i budowaniem pewności siebie, zaś dla dorosłych trening kształtujący wszystkie mięśnie ciała.

Dlaczego? Tajska szkoła walki w równomiernym stopniu angażuje wszystkie mięśnie ciała, również te, które są trudne do wytrenowania na siłowni. Np. Bardzo szybko daje efekty w zredukowaniu tkanki tłuszczowej z brzucha. Można zaliczyć go do treningu cardio, bywa wyczerpujący ale dzięki temu podczas treningu uczestnicy spalają niesamowitą ilość kalorii i pobudzają każdy mięsień do pracy. Instruktor w czasie lekcji zadba także o ogólną formę fizyczną. Można się spodziewać ćwiczeń z wykorzystaniem piłki lekarskiej, skakanki, hantli oraz taśmy gimnastycznej. Nasze zajęcia to nie tylko sztuki walki ale także trening ogólno-rozwojowy na wysokim poziomie intensywności. Kształtujesz sylwetkę ciała, spalasz kalorie, zdobywasz nowe umiejętności!

Zapraszamy mężczyzn i kobiety na zajęcia MUAY THAI w środy i piątki o 19:00. Dzieci trenują o godz. 18:00. Karnety na zajęcia do nabycia w kasie CeSiR.

Zajęcia prowadzi: Przemek Żak i Agata Kacprzak

 

 

 

Zdjęcie utworzone przez pressfoto – pl.freepik.com