Pierwsze taneczne sukcesy Shinning Cheers!

640

Grupa taneczna Shining Cheers działająca w Centrum Sportu i Rekreacji w Warce, wzięła udział w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Holiday Dance Festival.

12 czerwca w podwarszawskich Markach odbył się Festiwal Tańca organizowany przez GRUPA FESTIWALE. Uczestnikami zawodów byli tancerze oraz zespoły działające w Domach Kultury, Klubach, Szkołach Tańca i innych placówkach z różnych stron Polski. Wśród tej grupy znalazły się nasze młode tancerki z grupy Shining Cheers, które na co dzień trenują w sekcji tanecznej Centrum Sportu i Rekreacji w Warce po okiem Maryny Zdroik.

Rywalizacja Turnieju Tańca Holiday Dance Festival przebiegała w kategoriach: solo, duety/trio, mini formacje i formacje. Zawody podzielone były ze względu na poziomy zaawansowania: początkujący ( dla debiutujących, tańczących rekreacyjnie nie dłużej niż 1,5 roku), średniozaawansowany (czyli tancerze z mały doświadczeniem turniejowym trenujący od 2 lat), a także OPEN (stałych bywalców turniejów z zaawansowaną techniką)

Nasza grupa ze względu na mały staż sceniczny rywalizowała na poziomie początkującym w kategorii Formacji 7-9 lat. Spośród naszych tancerek wystartowały również solistki w kategorii 8-9 lat i powyżej 15 lat.

Dla młodych tancerek z Warki był to dzień pełen emocji i tańca. Dziewczynki pomimo stresu i braku doświadczenia, zaprezentowały się rewelacyjnie. Pewności siebie na scenie dodawały im piękne, oryginalne stroje, miła atmosfera, a także solidnie przygotowany układ taneczny. Shinning Cheers zatańczyły do utworu Party Rock Anthem w choreografii instruktorki Martyny i debiut na scenie zakończyły nie lada sukcesem.

W kategorii Cheerleaders & Disco Dance & Mażoretki – Formacje 7-9 Lat dziewczynki zdobyły II MIEJSCE ! Doskonale spisały się także solistki. Sara Nowakowska pokusiła się o III miejsce w kategorii Inne Formy & Jazz & Show Dance Solo 8-9 Lat – początkujące. Swój układ taneczny Sara przygotowała razem z mamą Małgosią która swego czasu również uczyła tańca w CeSiR. Nasza druga solista Julia Tkaczyk zatańczyła do choreografii opracowanej z Martyną Zdroik i również zajęła III miejsce w kategorii Inne Formy & Jazz & Modern Solo powyżej 15 lat.

Gratulujemy formacji Shinning Cheers pierwszych scenicznych sukcesów i trzymamy kciuki za kolejne zawody. Wielkie podziękowania kierujemy także do rodziców którzy wspierają rozwój swoich pociech. Srebrne medale to wasz wspólny sukces!